Domů » Bleskovky » Panasonic vyvíjí ohebné baterie: První krůčky k pravé ohebné elektronice

Panasonic vyvíjí ohebné baterie: První krůčky k pravé ohebné elektronice

Japonské společnosti Panasonic se podařilo vyrobit funkční ohebné baterie. Ačkoliv nepřichází Panasonic s ničím novým, jelikož podobné prototypy dokázal už dříve vyrobit i jihokorejský Samsung nebo LG, jedná se o správný krok kupředu, neboť žádné společnosti se prozatím nepovedlo dostat nové typy baterií na spotřebitelský trh.

Pro velké společnosti není v dnešní době problém vyrobit, ale vyrobit levně. Panasonic by tak mohl svým experimentováním přispět k tomu, aby se tyto typy baterií dokázaly rozšířit globálně. Ohebné baterie od Panasonicu jsou jen 0,55 milimetrů tenké a ohnout se dají o 25 stupňů, přičemž společnost garantuje, že si baterie při ohýbání zachovávají své parametry.

V současnosti dokáže Panasonic vyrobit baterie o kapacitách 17,5/40 a 60 mAh. To sice není moc, ale pro fitness náramky nebo chytré hodinky tyto hodnoty určitě stačí. Baterie jsou navíc opravdu lehké a váha se pohybuje od 0,7 do 1,9 gramů. Doufáme, že se Japoncům nakonec podaří s bateriemi uspět a že nezůstanou pouze u prototypu.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).