Domů » Bleskovky » Panasonic vyslal Toughpady do vesmíru. Čekaly je extrémní podmínky

Panasonic vyslal Toughpady do vesmíru. Čekaly je extrémní podmínky

Tabletová řada Toughpad je u Panasonicu často spojována se slovy „extrémní“ a „odolné“. To se potvrdilo i před pár dny, kdy společnost některé ze svých tabletů této řady vypustila na cestu do vesmíru. Zařízení zde musela přežít mnohdy extrémní podmínky, přesto se však zdárně vrátila na zem, a to ve zcela funkčním stavu.

Toughpad Mission: Space

Konkrétně se na cestu vypravilo handheldové zařízení s označením FZ-N1 a tablet s označením FZ-G1. Tyto přístroje byly zavěšeny na meteorologickém balónu. Celá cesta pak byla zdokumentována pomocí kamer. Uletěná vzdálenost dosahovala hodnoty 34 000 m a zařízení si zde musela projít mrazy až -67 °C. Zpátky se zařízení vracela rychlostí převyšující 400 km/h.

Jak uvedl Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions, ani samotný tým si nebyl úspěchem této mise vůbec jistý. Tato cesta byla pro společnost zatím tou údajně největší výzvou. Zařízení řady Tough jsou určena především do opravdu extrémních podmínek, tomu napovídá nejen vzhled, ale i cena. Hlavní uplatnění pak nacházejí především pro armádní účely, logistiku, ale třeba i maloobchod.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).