Domů » Bleskovky » Palec nahoru pro HMD: Nokia 3, 5, 6 a 8 dostávají o rok delší podporu

Palec nahoru pro HMD: Nokia 3, 5, 6 a 8 dostávají o rok delší podporu

Společnost HMD Global se zavázala poskytovat pro své smartphony značky Nokia dvouletou podporu, která zahrnuje jak nové verze operačního systému Android, tak vydávání bezpečnostních záplat. Aktuálně všechny smartphony Nokia (s výjimkou Nokie 2) běží na Androidu 9.0 Pie, a některé z nich se mohou těšit na blížící se Android Q. První generaci Nokií z roku 2017 by již měla podpora skončit, avšak v HMD se rozhodli ji u vybraných modelů prodloužit.

Majitelé smartphonů Nokia 3, 5, 6 a 8 dostanou navíc ještě rok bezpečnostních záplat, které budou chodit po čtvrtletích. Novou verzi operačního systému tak tyto telefony již nedostanou, avšak aktuální balíčky záplat budou dostávat až do:

  • Nokia 3 – do září 2020
  • Nokia 5 – do října 2020
  • Nokia 6 – do října 2020
  • Nokia 8 – do října 2020

HMD si za tento krok zaslouží pochválit, zvláště pak, když první generace Nokií ještě nebyla zařazena do programu Android One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments