Domů » Bleskovky » Palec nahoru pro HMD: Nokia 3, 5, 6 a 8 dostávají o rok delší podporu

Palec nahoru pro HMD: Nokia 3, 5, 6 a 8 dostávají o rok delší podporu

Společnost HMD Global se zavázala poskytovat pro své smartphony značky Nokia dvouletou podporu, která zahrnuje jak nové verze operačního systému Android, tak vydávání bezpečnostních záplat. Aktuálně všechny smartphony Nokia (s výjimkou Nokie 2) běží na Androidu 9.0 Pie, a některé z nich se mohou těšit na blížící se Android Q. První generaci Nokií z roku 2017 by již měla podpora skončit, avšak v HMD se rozhodli ji u vybraných modelů prodloužit.

Majitelé smartphonů Nokia 3, 5, 6 a 8 dostanou navíc ještě rok bezpečnostních záplat, které budou chodit po čtvrtletích. Novou verzi operačního systému tak tyto telefony již nedostanou, avšak aktuální balíčky záplat budou dostávat až do:

  • Nokia 3 – do září 2020
  • Nokia 5 – do října 2020
  • Nokia 6 – do října 2020
  • Nokia 8 – do října 2020

HMD si za tento krok zaslouží pochválit, zvláště pak, když první generace Nokií ještě nebyla zařazena do programu Android One.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Dostane třeba Nokia 8 android Q? Bezpečnostní záplaty u telefony z roku 2017 bych považoval za samozřejmost. Vždyť i Samsung S8 s nástavbou dostane aktualizace do konce roku 2020. S7 z roku 2016 dostáva bezpečnostní do teď (tedy konce 2019).
    Pokud přinesou na ty telefony Q, ok. Pokud ne, je to podprůměrná podpora.

  2. S temi se urcite pocita, ale nejsou to „first gen“ Nokie z 2017, cili se o nich v tomto clanku nepise, pouze o puvodnich modelech bez Android One programu, kterych se ted prodlouzeni zivotnosti tyka.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).