Domů » Články » Ovládněte Jeyo Mobile Companion

Ovládněte Jeyo Mobile Companion

Aplikace Jeyo Mobile Companion slouží ke správě vašeho Windows Mobile zařízení (kompatibilní jak se SP, tak i PPC zařízeními). Dovoluje vám importovat/exportovat sms a telefonní seznam. Obsahuje také TaskManagera, instalátor Cab souborů a v neposlední řadě také Capture Screen utilitu pro zachytávání obrazovky zařízení. Mimochodem právě přes tento program snímáme veškeré obrázky pro recenze aplikací či bleskovky. Pojďme se tedy podívat, jak s touto užitečnou aplikací pracovat.

Aplikace funguje bez problému s OS Windows Mobile 2003 všech verzí (SP i PPC edition), u WM5.0 jsem měl problémy při Importu SMS, adresář se importoval bez problémů (z MPx200). Musíme tedy doufam, že výrobce brzy vypustí novou verzi Jeya s oficiální podporou WM5.0. Aktuální verzi Jeya 1.1 si můžete v naší Download sekci, po nainstalování aplikace nadetekuje zařízení připojené k PC a už můžete pracovat. Program vyžaduje pro spuštění nainstalovaný ActiveSync.

 

Záloha SMS zpráv
Po spuštění aplikace klikněte na záložku SMS a vyberte si podsložku, kterou chcete zálohovat ( nejčastěji Inbox – přijaté zprávy). Nyní vyčkejte, až program načte veškeré zprávy z telefonu. Až se tak stane, stačí vybrat v Menu programu File/Export a zde pokud chcete zálohovat úplně všechny zprávy z Inboxu ponechejte zaškrtlou volbu All Items in this Folder a pokračujte tlačítkem Continue. Poté budete dotázáni, kam chcete soubor s exportovanými sms zprávami uložit a to je vše.

Import SMS se provádí podobným způsobem, stačí v Menu vybrat File/Import a vybrat cestu k souboru, který jste si dříve vyexportovali. Ten načtete a následně importujete. Import SMS zpráv by měl být kompatibilní se všemi WM zařízeními. Nedělalo mi problém přenést staré sms zprávy z  MPx200 (WM2003) do MDA II (WM2003SE).

SMS zprávy můžete v programu samozřejmě jen pročítat, mazat je a nebo na ně dokonce odepisovat.

Klikněte pro plné zobrazení !

Import/Export kontaktů
Práce s kontakty je stejná, jako v případě SMS zpráv. Menu stačí vybrat položku Contacts a v ní naleznete podsložky Phone Memory a SIM Card. V položce Phone memory naleznete kontakty, které máte uloženy přímo v telefonu. Pod položkou SIM Card pak kontakty, které máte uloženy na SIM kartě.

Opět stačí vybrat požadovanou položku, vyčkat než se kontakty načtou a pak v menu vybrat File/Import pro uložení kontaktů do PC a nebo Exportu pro načtení kontaktů do zařízení. I v tomto případě jsem testoval přenos kontaktů z MPx200 do MDA II a i pod Windows Mobile 5.0 na MDA proběhl import bez problémů. Jeyo také umí přidávat nové kontakty do paměti telefonu či na SIM kartu.

Dále můžete také archivovat výpis volání (historii hovorů), tu naleznete pod položkou Call History, dále je postup naprosto stejný jako při práci s SMS zprávami nebo kontakty.

TaskManager, ScreenCapture a CabInstall…
Jeyo dále umí zobrazit přehled běžících aplikací v zařízení, najdete jej pod položkou Task Manager. Tato položka pak nabízí dvě záložky Applications a Processes. Na první záložce uvidíte seznam spuštěných aplikací v zařízení a na druhé seznam běžících systémových procesů. U obou položek můžete aplikace jednoduše ukončovat.

Klikněte pro plné zobrazení

ScreenCapture slouží, jak jsem již nakousl v úvodu, ke snímání obrazovky. V menu Jeya stačí vybrat položku Tools/Capture Screen a během několika okamžiků vidíte obsah obrazovky zařízení v PC. Osobně tuto utilitu používám k snímání obrázků pro recenze a jsem s ní maximálně spokojen.

ScreenCapture

Položka Instal CAB/HME file v menu Jeya umožňuje instalovat CAB soubory a HME soubory (témata) přímo do vašeho PC. Stačí jen vybrat cestu k souboru a Jeyo jej nakopíruje do vašeho zařízení a spustí instalaci.

Instalace aplikace z CAB souboru

Poslední položkou je System Information, na této záložce vidíte Stav baterie (power), volnou RAM paměť (program memory), Storage (volné místo v telefonu) a Storage Card (volné místo na pam. kartě).

Klikněte pro plné zobrazení

Já sám Jeyo Mobile Companion používám celkem často, protože toho má opravdu dost co nabídnout. Pokud tedy hledáte pořádnou aplikaci, se kterou budete moci spravovat váš Smartphone či PPC, neváhejte ani chviličku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Jirko, poslal by si mi ten tvoj HS (s tou sliepkou) mailikom na [odkaz]? Uz som ho viacktrat videl, ale nikdy som sa nedostal k tomu, aby som ho stiahnol… Dik! Inac v pohode clanok pre novych uzivatelov – kazdy stary „harcovnik“ to uz davno ma a pouziva

 2. Ten HS je uz docela dlouho ke stazeni v Download sekci, najdes ho tady
  [odkaz]
  a pak existuje jeste jeden podobny s nazvem BirdX, ktery se mi vsak libi mene, ten stahnes tady
  [odkaz]

 3. Diki, je to iba koli mojej lenivsti – nikdy sa mi ho nechcelo hladat
  Bolo ho treba este trosicku upravit a teraz je to bomba. Dik!

 4. A mas aktivni spojeni pres Active Sync ? To je podminkou, jinak to fungovat nebude. A s OS WM5.0 se u Jeya objevuje jeste jedna chyba, a to ze pri pokusu o spojeni se objevi na displeji zarizeni chybova hlaska, staci ji odkliknout a vse pak funguje…

 5. Pravidelne bohuzel ne, ale me i to rucni vyhovuje…

 6. ahoj, ale me ten program pracuje jen se 160 znaky v sms. potrebuji aby jich zvladl vice. v nastavenich jsem hledal. ale nic jsme nenasel. poradite?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).