Domů » Bleskovky » Ovládejte svůj telefon nebo tablet gesty. Na Kickstarter zamířil futuristický gadget Bixi

Ovládejte svůj telefon nebo tablet gesty. Na Kickstarter zamířil futuristický gadget Bixi

Na serveru Kickstarter se objevil nový gadget, který autoři nazývají Bixi. Jedná se o malé a přenosné zařízení, které je připraveno naslouchat vašim povelům, respektive gestům. Vyznačovat se má zvýšenou odolností proti vlhkosti, jednoduchým ovládáním, pevnou konstrukcí a dlouhou výdrží na baterii.

Zařízení si rozumí se systémy Android a iOS (včetně Apple TV) a je kompatibilní i s populárními kamerami GoPro. V praxi Bixi funguje tak, že jej bezdrátově propojíte s tabletem nebo telefonem a následně můžete své chytré zařízení ovládat celou řadou gest – od ovládání hlasitosti, přes scrollování stránek, po ovládání hudby či prezentace.

16d4a8e797748cba90c9940889a17f39_original

Tvůrci zařízení vsadili na Kickstarter a už po několika hodinách se jim podařilo projekt zafinancovat. Bixi si můžete předobjednat za cenu 69 dolarů (přibližně 1 650 Kč). Později se bude nový gadget prodávat za 79 dolarů (cca 1 900 Kč) a zákazníci by jej měli obdržet příští rok v březnu. Jak zařízení funguje můžete vidět na přiloženém videu.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Diskuze k článku

  1. nic moc….jen další věcička která delá život pohodlnější a nás línější a více závislé na elektronice

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).