Domů » Bleskovky » Oukitel U6 a UMI Zero 2: Dva displeje v podání čínských výrobců

Oukitel U6 a UMI Zero 2: Dva displeje v podání čínských výrobců

Smartphony ruské značky YotaPhone jsou zcela nezaměnitelné, neboť jejich záda okupují sekundární displeje využívající technologii elektronického inkoustu. Žádný z velkých hráčů se prozatím na toto území vstoupit neodhodlal, v Číně se nicméně pomalu klubou na svět hned dva kousky.

UMI Zero 2

Prvním z nich je model Zero 2 od čínské značky UMI, společnost jej v současné době odhaluje na svém facebookovém účtu. Oficiální cestou dosud víme, že hlavní displej telefonu bude mít úhlopříčku 5,2″ a mírné zakřivení po stranách. Podle spekulací se bude jednat o zobrazovač s Full HD rozlišením, o pohon telefonu se má postarat osmijádrový čipset MediaTek MT6752 za podpory 3 GB operační paměti.

  

Pro ukládání aplikací a multimédií má sloužit 16GB úložiště, na pořizování fotografií bude přítomna dvojice fotoaparátů o rozlišení 13 a 8 megapixelů. Očekává se, že UMI Zero 2 bude stát zhruba 500 dolarů, což je v přepočtu asi 12 tisíc korun bez DPH.

  

Oukitel U6

Značka Oukitel u nás není vůbec známá, ale experimentů se rozhodně nebojí. Chystá například tabletofon U9 vybavený baterií o neskutečné kapacitě 10 000mAh nebo model U6 se zadním e-ink displejem. Ten má nést úhlopříčku 4,7″, zatímco hlavní barevný displej vepředu má být pětipalcový.

  

O pohon se má starat desetijádrový MedaTek MT6797, operačním systémem má být nejnovější Android 5.1. Oukitel U6 má jít do výroby v srpnu a zákazníky má nalákat především cenou, která se bude údajně pohybovat pod 300 dolary (7 300 Kč bez DPH), což je výrazně níže než stojí YotaPhone 2 nebo výše zmíněný UMI Zero 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

    V případě toho U6 naprosto nevěřím ceně 7300,-kč (po přepočtu, bez daně). Nic, co bude obsahovat Helio X20 a Mali T800 nebude stát tyto peníze… To je jako očekávat, že něco se snapdragonem 820 bude za 8 tis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).