Domů » Bleskovky » Otestujte si, jak rychlý je váš internet? Google odpoví

Otestujte si, jak rychlý je váš internet? Google odpoví

S přívalem streamovacích služeb je rychlost internetu velké téma. Ne vždycky se ovšem dá věřit slibům poskytovatelů internetu, kteří často do smluv s koncovými uživateli pašují klíčové slovo „až“, díky kterému na teoretickou maximální rychlost nemusíte vůbec dosáhnout. Pakliže si chcete rychlost vašeho uploadu a downloadu snadno a rychle ověřit, nemusíte stahovat specializované programy či chodit na různé stránky.

Screenshot 2019 07 08 at 11 52 43
Zadejte do vyhledávače Speed test a poté test spusťte tlačítkem Spustit test rychlosti

Rychlé a relativně přesné měření si můžete spustit rovnou z vyhledávání Googlu. Do vyhledávání stačí napsat speed test a poté jej jednoduše spustit skrze dedikované tlačítko Spustit test rychlosti.


Ačkoli je test kompletně v češtině, při zadání slovního spojení Test rychlosti internetu vám bohužel nevyskočí požadovaný test. Rychlostní test přenese asi 40 MB dat a změří vám rychlost stahování, nahrávání a latenci.

Rychlost si můžete otestovat nejen na pevném domácím připojení, ale také na mobilních datech. To se hodí zejména pro otestování rychlosti prázdninového neomezeného internetu od T-Mobile.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *