Domů » Bleskovky » Otec Androidu chystá vlastní smartphone. Konkurovat chce iPhonu a Pixelům (oživeno)

Otec Androidu chystá vlastní smartphone. Konkurovat chce iPhonu a Pixelům (oživeno)

Jsou to již dva roky, co společnost Google opustil jeden z významných inženýrů a spoluzakladatel operačního systému Android Andy Rubin. Ten se aktuálně věnuje vlastním projektům – jedním z nich by také již zanedlouho mohla být firma Essential, která má v plánu vyrábět zařízení konkurující iPhonu a Pixelům od Googlu. Nový smartphone by měl být vlajkovou lodí společnosti a rovněž by měl vsadit na bezrámečkový design. Třešničkou na dortu bude pokročilá umělá inteligence.

Informace pocházejí od deníku Bloomberg, který se odkazuje na nejmenované zdroje. Podle nich bude Rubin v nové společnosti generálním ředitelem a povede tým 40 lidí, který by se měl skládat především z bývalých zaměstnanců společností Apple a Google. Údajně by však nemuselo zůstat pouze u návrhu jediného zařízení. Společnost rovněž plánuje pokrýt trh chytrých domácností. Tato zařízení budou s těmi mobilními sdílet jednu společnou platformu.

Hlavním tahem na branku by však měla být připravovaná vlajková loď využívající bezrámečkového displeje. Ten by měl být větší jak 5,5 palce, avšak v menším těle, než kterým disponuje iPhone 7 Plus. Uvažuje se také o zapojení panelu citlivého na tlak. Mohli bychom se tak dočkat podobné funkce, jako je 3D Touch u iPhonu. Výhodou tohoto zařízení bude jeho budoucí rozšiřitelnost, kterou zajistí magnetický konektor. Ten bude sloužit nejen pro přídavné moduly, ale také pro samotné nabíjení zařízení. Je zde tedy vidět určitá podobnost se zařízeními Moto Z od Lenova.

Očekávané představení této novinky je naplánováno někdy v polovině roku 2017 a cenou by měla konkurovat iPhonu 7. Zatím se však neví nic o použitém operačním systému, ale jako jediné možné řešení se nabízí právě Android. Rubin by pro svůj nový počin chtěl využít pokročilé umělé inteligence, je zde tedy prostor pro případná překvapení.

Aktualizováno v neděli 15. ledna

V GeekBenchi se objevily údaje o neznámém zařízení s kódovým označením Essential FIH-PM1, a podle názvu je více než zřejmé, že by se mělo jednat právě o testovací prototyp z dílny Andyho Rubina. Benchmark prozradil, že smartphone běží na Androidu 7.0 a pohání jej osmijádrový Snapdragon 835 s taktem 1,9 GHz, kterému sekundují 4 GB RAM. Výrobu telefonu zajistí FIH (Foxconn International Holding), což je dceřinná společnost Foxconnu, která mimo jiné zajišťuje výrobu nových Nokií s Androidem.

essential_smartphone

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

7 komentářů

 1. Pokud to bude tak super jako Nexus tak beru, Pixel si hraje na Apple ale nejde mu to :-D.

  • Vojtěch Pikuliak

   Pixel je lepší telefon než Apple iPhone 7+ nebo Samsung galaxy s7. (nevycházím z benchmarků které jsou teoretické, ale z praktického hlediska).Bohužel design telefonu není zrovna povedený a telefon je drahý. Kdyby Google zapracoval i na vzhledu a ořezal cenovou relaci 25K na začínající cenu např. 20K s tím že telefon bude podporovat microSD karty byl by Google pixel nejlepší volbou na současném trhu. Doufám že se do budoucna Google poučí.

   • Lukáš Čambala

    Pokud pominu design telefonu, což je aspekt pro každého jedince subjektivní, pak hlavní a jedinou nevýhodu Pixelů vidím pouze v jejich ceně… Nic jiného. :)

   • Google Pixel (XL) jsou telefony ktere jsou doslova „brutalni“, je opravdu zazitek je zazit,skutocny top aktualniho trhu,jen ta cena je opravdu silena (128 GB XL varianta utoci na cenu 1250€/33000CZK)

   • Lukáš Čambala

    Říkám – nebýt vysoké ceny u všech verzí tohoto telefonu, tak se jedná o TOP volbu i u mě, a to je co říct… Nicméně já o XL verzi nikdy neuvažoval, chtěl jsem pro sebe menší základní verzi.

 2. Základná otázka čím bude konkurovať ?
  Ak cenou tak nech predražených telefónov je tu plno ak výbavou tak to isté.
  Som teda veľmi zvedavý.

 3. To by mě zajímalo co mu kdo v mládí proved, že se potřeboval pomstít lidstvu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).