Domů » Bleskovky » Osamělý svět: podívejte se na smutné snímky, ze kterých fotograf vyretušoval smartphony

Osamělý svět: podívejte se na smutné snímky, ze kterých fotograf vyretušoval smartphony

Ať už jedeme hromadnou dopravou nebo třeba čekáme u doktora, nejčastěji vytáhneme z kapes pro zkrácení dlouhé chvíle mobilní telefon. Čteme si různé novinky, hrajeme hry, kontrolujeme statusy přátel na Facebooku či nejnovější Tweety. Pravděpodobně právě tento článek zrovna čtete na mobilním telefonu.

S přáteli na zahradě
S přáteli na zahradě

Nyní si představte, co by se stalo, kdyby náš telefon náhle zmizel. Nejspíše by nás to dohánělo k šílenství. Obrazovky mobilních telefonů jsou dnes pro nás naprostou samozřejmostí. Na druhou stranu nás čím dál více odtahují od reality a fyzické komunikace.

Každý nosí v kapse svůj malý svět

Na naši závislost na mobilních přístrojích se snaží upozornit také Americký fotograf Eric Pickersgill. Ten vytvořil sadu fotografií, kterými se nám snaží připomenout, jak zvláštně s nepřetržitým pohledem do mobilního telefonu ve společnosti vlastně vypadáme.

Na každém snímku byli lidé požádáni k odložení svého malého neodlučitelného přítele. Poté měli zaujmout typickou pózu, jakoby četli na telefonu. Lidé tak zírají na své ruce nebo na prázdný prostor mezi rukama a zcela ignorují své okolí. Fotografie jsou poněkud smutné až děsivé.

Výsledné dílo je samozřejmě vyhnáno do extrému. Je však dobrou připomínkou toho, že i v dnešní době technologií je dobré naše mobilní telefony také na chvíli odložit :-)

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Diskuze k článku

  1. Další z řady stupidních článků na téma „moc čumim na telefon“. Nevim jestli autor soudí podle sebe, nebo svýho okolí, ale lidi fakt dělaj i jiný věci, než jen čumí na telefon. Nicméně vyfotit je zrovna v momentě, kdy se na něj podívaj a poplakat si o tom, je tak jednoduchý, co?
    A i kdyby někdo do toho telefonu pořád čuměl, tak co jako? Jeho věc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).