Domů » Bleskovky » Originální Google klávesnice pro Android je zdarma ke stažení v obchodě Play

Originální Google klávesnice pro Android je zdarma ke stažení v obchodě Play

Na Google Play se před několika hodinami objevila ke stažení originální klávesnice z čistého Androidu, kterou jsme mohli vidět například u majitelů referenčních zařízení řady Nexus. Většina výrobců výchozí systémovou klávesnici nahrazuje vlastním řešením, další se pak dají stáhnout/zakoupit právě na Google Play. Jejich řady nyní rozšíří i bezplatná Google klávesnice, jejíž největší předností je možnost zadávání tahem po písmenkách (swype), které doplňuje dynamický náhled.

 

Klávesnice je určena pro všechny telefony a tablety se systémem Android 4.0 a vyšší. Celkem je k dispozici 26 slovníků, mezi kterými nechybí čeština ani slovenština. Klávesnice rovněž podporuje hlasové zadávání, návrhy následujících slov a dokončování právě rozepsaných slov.

-

Doplnění: Děkujeme všem čtenářům za upozornění – klávesnici v tuto chvíli není možné oficiální cestou z Google Play stáhnout, nicméně během následujících hodin se to snad změní. Pokud to nemůžete vydržet a klávesnici si přesto chcete vyzkoušet, můžete si stáhnout instalační APK soubor (odkaz naleznete v komentářích).

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

14 komentářů

 1. pekna, skoro ako vo W8 :)

 2. trent (neregistrovaný)

  V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.

 3. lennyd (neregistrovaný)

  Hm…

  T-Mobile HTC HTC One

  V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.

  Samsung GT-I9100

  V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.

 4. Škoda, že swype nejde na WP8, to mi tady celkem chybí.

 5. prema (neregistrovaný)

  nelze instalovat z ceskeho google play -galaxy s3

  • qepos (neregistrovaný)

   Je potřeba se přihlásit na účet z PC a pak jen vybrat své zařízeni do kterého ji potřebujete stáhnout,jinak super ma i doplňkový slovník,potěšila.

 6. Přesně. Z českého Play nelze nainstalovat.

 7. mikis (neregistrovaný)

  Z Play Store nainstalovat nejde, ale jde stáhnou třeba tady [odkaz] a hodit na zkoušku do mobilu.

 8. d456 (neregistrovaný)

  V zemi, kde se nachází vaše zařízení, tuto položku nelze nainstalovat.

 9. Jarda (neregistrovaný)

  To je docela zajímavé, že vám to nejde. Mně se to v noci na dnešek v Google Play spuštěném v zařízení totiž objevilo a nainstalovat šlo samozřejmě také…

 10. Děkuji všem za komentáře, přiznám se, že jsem v noci stažení netestoval (jelikož používám swype klávesnici od Samsungu), kolega už ráno informaci o nedostupnosti na českém Google Play doplnil, tak snad se to brzy uvolní i pro náš region.

 11. Jan (neregistrovaný)

  Takovy pekny W8 design :-)

 12. kuk (neregistrovaný)

  tyhle jejich zasrany regiony pak nema bejt warez kurwa fakt mi ten gugl sere uz asi rok :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).