Orb: Bezdrátová nabíječka pro LG Galaxy Nexus 4

Mezi jednu z klíčových funkcí nového LG Nexusu 4 lze zařadit i možnost bezdrátového dobíjení. To bude možné za pomoci dokovací stanice, kterou Google nazývá Orb. Již na první pohled je patrné, že design vychází z nedávno představené multimediální koule Nexus Q. Svým tvarem totiž připomíná polokouli s mírně zkosenou plochou, která má uživateli zaručit pohodlnější ovládání připojeného smartphonu. Bezdrátová nabíječka Orb je z převážné části tvořena plastem potaženým vrstvou softtouch, která zajistí, aby častým používáním nedošlo k poškození a poškrábání skleněných zad telefonu.

   

Další zajímavostí jsou magnety, které se ukrývají jak v nabíječce, tak i v samotném Nexusu 4. Jejich hlavní role spočívá v dokonalé fixaci smartphonu ve vertikální a horizontální poloze. Pokud si nyní říkate, že něco podobného tu už bylo, tak tušíte správně. Google se zde evidentně inspiroval indukční nabíječkou TouchStone, která byla určena pro komunikátor Palm Pre. Poslední zajímavostí spojenou s příslušenstvím Orb je funkce „DayDream“, která je nativní součástí Androidu 4.2. Ta v případě nabíjení na displeji telefonu zobrazuje aktuální zprávy, fotky či jiné důležité informace z předem nadefinovaných Google kanálů. Informace o ceně a termínu plánovaného uvedení do prodeje zatím Google neprozradil.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  No vida, pro „ten někdo“ má možnost zakoupit další přístroj se zcela „zásadní“ funkcí pro použitelnost při běhání po jednáních v práci:-)

 2. CadLoop (neregistrovaný)

  Prosimte proc pises o nejaky behani v praci. Vsak je to zamysleno jako dokovaci stanice tusim ze o tom ve videu i tak mluvili takze to je perfektni napad (sic ne novy ale je v praxi).

 3. kuckuc (neregistrovaný)

  ta to jak niekto to vymyslí dávno a oni prídu a zoberú to ako novinku ,ukradnú a , že je to ich výmysel ???

  jááj to neni o Apple tak potom super novinka LG aj NOKIA

 4. Andreas (neregistrovaný)

  Kuckuc: Můžeš mi vysvětlit ten výlev? Nějak jsem to nepochopil.

 5. goodhoko (neregistrovaný)

  Zdá se mi to, nebo toho docku nevede žádnej kabel?

  • spindl (neregistrovaný)

   To sis jeste nevsiml, ze kabely nejsou do reklam dost sexy? Podivej se napr. na jakoukoliv reklamu na TV a nejaky audio system k tomu.. ani jediny kabel. ;)

 6. Standa (neregistrovaný)

  Pro mě super věc, těším se, až se toto nabíjení rozšíří.

 7. kikol (neregistrovaný)

  pro mě další důvod proč do něj jít

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *