Domů » Články » Oral-B Genius X je nejchytřejší zubní kartáček na trhu. S čištěním pomáhá umělá inteligence

Oral-B Genius X je nejchytřejší zubní kartáček na trhu. S čištěním pomáhá umělá inteligence

Každá ústa i každý chrup jsou velmi rozdílné. Proto by čištění zubů vždy mělo být přizpůsobené nejen individuálním potřebám každého uživatele, ale i anatomii a schopnostem člověka. A právě tyto potřeby se snaží reflektovat nejnovější model elektrického kartáčku Genius X od společnosti Oral-B. Jedná se o doslova technologiemi prošpikovaný kartáček propojení s mobilní aplikací, která vám poslouží jako rádce ke správnému čištění zubů. Nutno ale dodat, že výrobce si za tyhle vychytávky nechá patřičně zaplatit.

Oral B Genius X 3

Standardní cena kartáčku je poměrně vysoká – 7 999 Kč, nicméně nyní jej většina prodejců v rámci akce Black Friday nabízí s velmi zajímavou slevou za 4 999 Kč. Vybírat navíc můžete z několika barevných variant.

Základem je propracovaná mobilní aplikace

Právě díky mobilní aplikaci a technologii Bluetooth vidíte, jak kvalitně si chrup kartáčkem čistíte nebo to, jestli nějakou oblast nezanedbáváte či nevynecháváte úplně. Kartáček vše pomocí svých snímačů vyhodnocuje v reálném čase a v aplikaci vybarvuje správně vyčištěné zuby bílou barvou.

Oral-B
Oral-B
Cena: zdarma
‎Oral-B
‎Oral-B
Cena: zdarma

V momentě, kdy jsou všechny zuby bílé, víte, že jste vše provedli správně a vaše ústní dutina je čistá. Zabudovaný dvouminutový časovač vám navíc pomůže čistit si zuby minimální vhodnou dobu, senzor tlaku pak ohlídá to, zda na kartáček příliš netlačíte, protože to u elektrických rotačních kartáčků často býval problém (hlavně ve vztahu k dásním). Máte-li v čisticí technice stále mezery, Genius X vás na to upozorní. Chytrý kartáček disponuje šesti režimy čištění včetně bělicího režimu, režimu péče o dásně či režimu čištění jazyka.

Oral-B Genius X 20100S je vybavený pohybovými senzory a umělou inteligencí, která rozpozná váš styl čištění a každý den se vás bude snažit vést k co nejlepšímu čištění. A díky mobilní aplikaci by mělo být mnohem snadnější čistit si zuby tak, jak doporučují zubní lékaři. Tento zubní kartáček chrání citlivé dásně a pomáhá zabraňovat vzniku možných problémů.

Pomocí kombinace pokročilé technologie ochrany dásní, indikátoru SmartRing a regulace tlaku kartáček snižuje rychlost a změnou barvy upozorňuje, když během čištění na kartáček příliš tlačíte, abyste si čistili zuby šetrněji. Díky bezpečným zaobleným vláknům nepoškozují zuby ani dásně. V útrobách najdete baterii, která na jedno nabití vydrží více než 2 týdny. Kartáček Oral-B Genius X už v redakci testujeme a brzy se můžete těšit na jeho recenzi.

  • Umělá inteligence rozpozná váš styl čištění a každý den vás povede k nejlepším výsledkům
  • Chraňte si dásně: Senzor tlaku na dásně automaticky zpomaluje rychlost kartáčku a vizuálně upozorňuje
  • Aby bylo čištění důkladné, má kartáčková hlava zkosená vlákna
  • 6 režimů čištění včetně režimu péče o dásně, jemného a bělicího režimu a režimu čištění jazyka
  • Cestovní pouzdro nabíjí současně zubní kartáček a dokonce i telefon
  • Na jedno nabití si díky lithium-iontové baterii budete čistit zuby více než dva týdny
  • Obsah balení: 1 rukojeť, 1 kartáčková hlava, lithium-iontová baterie, 1 nabíjecí cestovní pouzdro

Jak dlouho bychom si měli čistit zuby?

Zapomeňte na zastaralá pravidla. Čistěte zkrátka tak dlouho, dokud nejsou zuby zcela čisté. Správně vybraný elektrický kartáček dokáže zuby vyčistit i za ty tak známé dvě minuty, standardním to trvá o poznání déle. Velmi také záleží na typu hlavy kartáčku.

Oral B Genius X

U tohoto kartáčku je zajímavou inovací je kulatá kartáčková hlava se zaoblenými vlákny, díky které lze obklopit každý zub zvlášť a mnohem lépe tak vyčistit i těžko přístupná místa. Různým požadavkům však odpovídají různé typy hlav. Stačí si proto vybrat ty, které odpovídají vašim konkrétním potřebám.

Elektrické kartáčky jsou doporučovány stomatology všem bez rozdílu. Jsou vhodné pro děti, seniory, ale i pro lidi s rovnátky. Plak dokáží odstranit několikanásobně efektivněji než manuální zubní kartáčky, a to jak ze zubního povrchu, tak z mezizubních prostor. Zároveň pomáhají zlepšovat čisticí návyky díky nejrůznějším funkcím a vychytávkám.

Jaký kartáček je ten správný?

Vybírat můžete mezi elektrickým kartáčkem s technologií oscilační, popřípadě oscilačně-rotačně-pulzační a sonickou. V čem se tedy technologie čištění liší? Přestože všechny zmíněné technologie zuby jednoznačně vyčistí lépe než běžný manuální zubní kartáček, existuje mezi nimi pár rozdílů. Sonické kartáčky fungují na principu vibrací, které ve vysoké rychlosti rozkmitají štětiny kartáčku, čímž dochází k narušení zubního plaku.

Oral B Genius X 2

Oscilačně-rotačně-pulzační kartáčky fungují na principu pulzací a oscilačně-rotačních pohybů. Pulzace nejprve plak naruší a oscilačně-rotační pohyby jej důkladně a jemně odstraní. Kartáček s oscilačně-rotačně-pulzační technologií provede cca 58 tisíc pohybů během jednoho čištění, kdežto manuálním zubním kartáčkem jich uděláte zhruba 600. I díky tomu je elektrický kartáček výrazně účinnější.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments