Cena:

Pro opravdové digitální nomády: 54 000mAh powerbanka se solárními panely

Nejen pro hardcore digitální nomády je určena nová powerbanka PLUG od kalifornské společnosti ChargeTech, která láká na obří kapacitu 54 000 mAh. Díky tomu s ní v terénu můžete dobíjet téměř jakékoliv zařízení. Výrobce udává, že notebook s ní nabijete třikrát, tablet sedmkrát, telefon až 28krát.

PLUG - The World's Most Powerful Battery Pack

Kromě toho zvládne napájet například televizi po dobu 4 hodin, 30x dobije vaši digitální zrcadlovku, 2x nabije hoverboard či utáhne chod piknikové ledničky po dobu osmi hodin. V útrobách této masivní powerbanky se nachází celkem osmnáct baterií od Panasonicu s kapacitou 3000mAh (mimochodem, ty samé se používají ve vozech Tesla).

plug

Hmotnost PLUGu je 992 gramů, rozměry jsou 21,6 x 20,3 x 6,35 cm. Bez problémů ji tedy můžete přenášet například v batohu nebo brašně. Plné dobití powerbanky ze sítě trvá podle údajů výrobce zhruba sedm hodin.

Kromě toho si můžete přikoupit ještě solární panely, které mají rozměry 82,55 x 43,2 x 0,3 cm a hmotnost 1,78 kg, se kterými se powerbanka má dobít za zhruba 8,5 hodiny, což je skvělý výsledek a v terénu byste díky tomu rozhodně neměli mít nouzi o energii. Na těle naleznete dvě klasické zásuvky, dva USB porty s podporou rychlého nabíjení, jeden USB-C konektor a displej, který vás informuje o aktuálním stavu vybití.

plug3

Pokud vás tato powerbanka zaujala, můžete autory podpořit na crowdfundingovém portálu Indiegogo, kde už autoři požadovanou částku an vývoj přesáhli o 2 657 procent. Za 54 000mAh powerbanku zaplatíte 330 dolarů  (cca 8 300 Kč) + poštovné, za solární nabíječku pak dalších 197 dolarů (4 900 Kč). Případně je k dispozici o něco „slabší“ verze s celkovou kapacitou 42 000 mAh, kterou výrobce nabízí za 314 dolarů (7 800 Kč).

plug2

PLUG v obou verzích by měl být k dispozici v průběhu června, solární panely během července. Další informace naleznete zde.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.