Domů » Bleskovky » Oppo Neo představen: Střední třída za lákavou cenu

Oppo Neo představen: Střední třída za lákavou cenu

Zatímco se od společnosti Oppo očekává představení nové vlajkové lodi, 5,5 palcového tabletofonu s názvem Oppo Find 7, firma nelenila a v tichosti oficiálně představila mobilní telefon Oppo Neo. Telefon svou výbavou spadá do kategorie nižší střední třídy, přičemž i prodejní cena by neměla být vysoká.

 

Oppo Neo přichází s 4,5 palcovou úhlopříčkou displeje s rozlišením 854 × 480 pixelů. Benefitem tohoto displeje je podpora technologie Gloves Mode, díky které jej bude možné ovládat i v rukavicích. Výkon tomuto přístroji dodává dvoujádrový procesor s taktem 1,3 GHz, velikost operační paměti a datového úložiště není známá. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 5 Mpx, čelní kamerka pro autoportréty a videohovory má rozlišení 2 Mpx. Do telefonu o rozměrech 132 × 65,8 × 9,2 mm se vešla baterie o kapacitě 1 900 mAh, hmotnost se zastavila na 130 gramech.

 

Operační systém telefonu je dle specifikace ColorOS, jedná se o grafickou nádstavbu systému Android ve verzi 4.2. Ta by měla podle motta „Let your Finger Talk!“ („Nechej promluvit svůj prst!“) přinést širší využití gest napříč celým systémovým prostředím. Telefon přichází s podporou dual-SIM.

   

Dostupnost Oppo Neo mimo domovskou Indonésii v současné době není známá, počítá se se spuštěním prodeje po představení Oppo Find 7. Cena tohoto modelu je na domácím trhu stanovena na 2 559 000 indonéských rupií (4 300 Kč).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Petr (neregistrovaný)

    Chtěl jsem Find 5 mini, který byl představen stejným způsobem jako tento drobek, tedy FB stránky Oppo Indonesia. Po bombardování všelijakých oppo mailů z nich vypadlo, že celosvětový prodej nebude.. achjo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).