Oppo N1 míří na trh: Dočkáme se i limitované edice

Společnost Oppo koncem září představila svoji novou vlajkovou loď s označením N1. Ta zaujma kromě velkého 5,9″ displeje a výkonného hardwaru především zajímavou konstrukcí s otočnou kamerou v horní části a dotykovou plochou na zádech telefonu. Za zmínku rozhodně stojí i zvolený operační systém, kterým je speciálně upravený Android 4.2, na jehož přizpůsobení čínský výrobce spolupracoval s tvůrci populárního CyanogenModu.

 

Firma nyní zveřejnila několik informací přibližujících způsob a dobu dodání prvních modelů na světové trhy. Oppo N1 bude k dispozici ve dvou částečně odlišných variantách. Standardní mezinárodní verze poběží při prvním spuštění na upraveném systému Oppo ColorROM. Zmíněný CyanogenMod bude ale na palubě také přítomen, takže na něj bude možné přepnout pomocí obnovení továrního nastavení bez nutnosti vlastních úprav, nebo dokonce rootu systému.

Limitovaná edice modelu N1 bude mít už z výroby standardně přednastavený pouze CyanogenMod, který bude speciálně upraven tak, aby podporoval všechny specifické vlastnosti telefonu, včetně zadní dotykové plochy. Jiné bude i balení, které kromě odlišného designu nabídne i sadu speciálních samolepek a zvláštní obal na telefon s vyobrazenými maskoty CM a Oppo.

Obě varianty se dostanou na světové trhy ještě letos v prosinci za shodnou cenu. Její výše ani dostupnost v konkrétních zemích ale bohužel ještě nebyly oznámeny.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku