Sledujte nás na YouTube

Oppo Find 5 se zřejmě dočká zmenšené verze s 3,7″ HD displejem

Pokud máte zálusk na špičkově vybavený smartphone, jedním z kandidátů může být i Oppo Find 5. To nabídne výbornou výbavu v čele s pětipalcovým fullHD displejem, což však přináší nepříjemnost v podobě větších rozměrů, které jsou pro mnoho lidí neakceptovatelné. Pokud chcete co nejvybavenější telefon menší velikosti, máte velmi omezené možnosti výběru. Právě Oppo ale možná přinese svěží vítr v podobě smartphonu s 3,7palcovým HD (1280 x 720 px) displejem a solidní hardwarovou výbavou.

 

Pravda, oproti většímu sourozenci Oppo Find 5 se opět budeme muset smířit s kompromisy – čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz proto vyrobí MediaTek (a o krále benchmarků se tedy pravděpodobně jednat nebude) a hodnota RAM také klesne “pouze” na 1 GB. Díky velikosti obrazovky by ale velmi příjemným překvapením mohly být právě rozměry a pokud hledáte kompaktní telefon s obstojnou výbavou, možná se brzy dočkáte velmi žhavého kandidáta. Vzhledem k faktu, že se jedná pouze o spekulace, tak o dostupnosti či ceně prozatím nepadlo ani slovo. Zůstává také otázkou, jak moc velký smysl má na 3,7″ displeji HD rozlišení.

 

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

6 komentářů

 1. mino (neregistrovaný)

  Takto má vyzerať mini verzia, Oppofind zahájilo Samsung s HTC

 2. zbynda01 (neregistrovaný)

  Paráda… Tohle je rozumný rozměr.

 3. skejpa (neregistrovaný)

  1GB RAM je málo na top telefon. A o mediateku se taky dá dost pochybovat. To už mi jako lepší kandidát přijde Samsung Galaxy S4 mini.

  • uni (neregistrovaný)

   Telefon je s HD rozlišením, 1GB je adekvátní, rozhodně to není negativní parametr. U FullHD je situace samozřejmě jiná.

  • mino (neregistrovaný)

   Neviem čo chceš za tú cenu. Už len ten HD displej oproti 1, 5x drahsiemu a vacsiemu S4mini

 4. chlupi (neregistrovaný)

  Dle posledních článků, co sem četl, byl příchod mini verze vyvrácen, ale dnes mi na ofiko facebooku zvedli náladu. Přijít by měla (“soon”) :) tak snad nezklamou.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *