Oppo Find 5 se zřejmě dočká zmenšené verze s 3,7″ HD displejem

Pokud máte zálusk na špičkově vybavený smartphone, jedním z kandidátů může být i Oppo Find 5. To nabídne výbornou výbavu v čele s pětipalcovým fullHD displejem, což však přináší nepříjemnost v podobě větších rozměrů, které jsou pro mnoho lidí neakceptovatelné. Pokud chcete co nejvybavenější telefon menší velikosti, máte velmi omezené možnosti výběru. Právě Oppo ale možná přinese svěží vítr v podobě smartphonu s 3,7palcovým HD (1280 x 720 px) displejem a solidní hardwarovou výbavou.

 

Pravda, oproti většímu sourozenci Oppo Find 5 se opět budeme muset smířit s kompromisy – čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz proto vyrobí MediaTek (a o krále benchmarků se tedy pravděpodobně jednat nebude) a hodnota RAM také klesne „pouze“ na 1 GB. Díky velikosti obrazovky by ale velmi příjemným překvapením mohly být právě rozměry a pokud hledáte kompaktní telefon s obstojnou výbavou, možná se brzy dočkáte velmi žhavého kandidáta. Vzhledem k faktu, že se jedná pouze o spekulace, tak o dostupnosti či ceně prozatím nepadlo ani slovo. Zůstává také otázkou, jak moc velký smysl má na 3,7″ displeji HD rozlišení.

 

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

6 komentářů

 1. mino (neregistrovaný)

  Takto má vyzerať mini verzia, Oppofind zahájilo Samsung s HTC

 2. zbynda01 (neregistrovaný)

  Paráda… Tohle je rozumný rozměr.

 3. skejpa (neregistrovaný)

  1GB RAM je málo na top telefon. A o mediateku se taky dá dost pochybovat. To už mi jako lepší kandidát přijde Samsung Galaxy S4 mini.

  • uni (neregistrovaný)

   Telefon je s HD rozlišením, 1GB je adekvátní, rozhodně to není negativní parametr. U FullHD je situace samozřejmě jiná.

  • mino (neregistrovaný)

   Neviem čo chceš za tú cenu. Už len ten HD displej oproti 1, 5x drahsiemu a vacsiemu S4mini

 4. chlupi (neregistrovaný)

  Dle posledních článků, co sem četl, byl příchod mini verze vyvrácen, ale dnes mi na ofiko facebooku zvedli náladu. Přijít by měla („soon“) :) tak snad nezklamou.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *