Domů » Bleskovky » Oppo Find 5 se zřejmě dočká zmenšené verze s 3,7″ HD displejem

Oppo Find 5 se zřejmě dočká zmenšené verze s 3,7″ HD displejem

Pokud máte zálusk na špičkově vybavený smartphone, jedním z kandidátů může být i Oppo Find 5. To nabídne výbornou výbavu v čele s pětipalcovým fullHD displejem, což však přináší nepříjemnost v podobě větších rozměrů, které jsou pro mnoho lidí neakceptovatelné. Pokud chcete co nejvybavenější telefon menší velikosti, máte velmi omezené možnosti výběru. Právě Oppo ale možná přinese svěží vítr v podobě smartphonu s 3,7palcovým HD (1280 x 720 px) displejem a solidní hardwarovou výbavou.

 

Pravda, oproti většímu sourozenci Oppo Find 5 se opět budeme muset smířit s kompromisy – čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,2 GHz proto vyrobí MediaTek (a o krále benchmarků se tedy pravděpodobně jednat nebude) a hodnota RAM také klesne „pouze“ na 1 GB. Díky velikosti obrazovky by ale velmi příjemným překvapením mohly být právě rozměry a pokud hledáte kompaktní telefon s obstojnou výbavou, možná se brzy dočkáte velmi žhavého kandidáta. Vzhledem k faktu, že se jedná pouze o spekulace, tak o dostupnosti či ceně prozatím nepadlo ani slovo. Zůstává také otázkou, jak moc velký smysl má na 3,7″ displeji HD rozlišení.

 

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

6 komentářů

  1. Takto má vyzerať mini verzia, Oppofind zahájilo Samsung s HTC

  2. Paráda… Tohle je rozumný rozměr.

  3. 1GB RAM je málo na top telefon. A o mediateku se taky dá dost pochybovat. To už mi jako lepší kandidát přijde Samsung Galaxy S4 mini.

    • Telefon je s HD rozlišením, 1GB je adekvátní, rozhodně to není negativní parametr. U FullHD je situace samozřejmě jiná.

    • Neviem čo chceš za tú cenu. Už len ten HD displej oproti 1, 5x drahsiemu a vacsiemu S4mini

  4. chlupi (neregistrovaný)

    Dle posledních článků, co sem četl, byl příchod mini verze vyvrácen, ale dnes mi na ofiko facebooku zvedli náladu. Přijít by měla („soon“) :) tak snad nezklamou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).