OnePlus ukazuje, jaký je rozdíl mezi běžným a 120Hz displejem

OnePlus 7 Pro 15

To, že vyšší obnovovací frekvence bude trendem roku 2020, můžeme brát jako hotovou věc. Plynulejší pohyb v prostředí telefonu a celkově svižnější pocit z používání jsou dvě hlavní přednosti použití displeje s vyšší obnovovací frekvencí. V minulém roce mělo pár modelů 90Hz displej a už to zajistilo znatelné změny v plynulosti používání. Letos však výrobci půjdou ještě dál. Nyní vyšel Pete Lau, CEO společnosti OnePlus, ven s videem, kde ukazuje rozdíl mezi 60Hz a 120Hz displejem.

Lákavý displej i hardwarová výbava

Na levé straně je možné rozpoznat model OnePlus 5T, který má 60Hz displej. Rozhodně jej nepovažuji za pomalý (sám jeden stále vlastním), ale OnePlus vedle něj staví dvojnásobně rychlý panel v telefonu, který vzhledem připomíná OnePlus 7 Pro/7T Pro. Cílem videa je samozřejmě nalákat uživatele a fanoušky na chystanou vlajkovou loď OnePlus 8, která se bude pyšnit 120Hz OLED panelem.

OnePlus 7 Pro 07
OnePlus 7 Pro je velmi povedený smartphone. Displej s 90Hz obnovovací frekvencí je rozhodně chloubou tohoto modelu.

Chystaný model přijde zhruba ve druhém čtvrtletí letošního roku a stejně jako vždy předtím, i letos dostanou novinky nejlepší možnou hardwarovou výbavu. Počítejte tedy se Snapdragonem 865, minimálně 8 GB operační paměti, velkou baterii a velmi rychlé nabíjení. Dočkat bychom se letos mohli také dlouze očekávané bezdrátové nabíjení. Bude zajímavé sledovat, kam se dále budou posouvat kvality displejů a kde jsou hranice jejich vývoje.

Autor článku David Skopal
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku