Domů » Bleskovky » OnePlus 8 se bude pyšnit jedním z nejlepších mobilních displejů současnosti

OnePlus 8 se bude pyšnit jedním z nejlepších mobilních displejů současnosti

Společnost OnePlus konala dnes v noci v Shenzenu malou tiskovou konferenci pro čínská média, na které odhalila novou technologii displeje určenou do svého příštího vlajkového modelu. Podle prezentace má OnePlus ambice ukázat světu jeden z nejlepších displejů, který se kdy ve smartphonu objevil.

oneplus display 3

Připravovaný „Fluid Display“ má disponovat rozlišením Quad HD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou 10-bit HDR. Panel má být přímo v továrnách kalibrován na přesné barvy a má nabídnout automatickou úpravu jasu až v 4 096 krocích (běžné displeje zvládají 1 024 kroků).

oneplus display 1

Displej také bude vybavený vlastním MEMC čipem, která má zabraňovat rozmazání obrazu v pohyblivých scénách. OnePlus se také chlubí rekordní odezvou a ultrarychlou dotykovou vrstvou, která bude snímat prst s frekvencí 240 Hz.

oneplus display 2

Smartphone OnePlus 8 bude představen někdy v druhém čtvrtletí letošního roku, hovoří se i o odlehčené variantě s přídomkem Lite.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. … aneb jak nalákat zákazníky na něco, co dosud nepotřebovali ani nevyžadovali. :-P Ještě tak dejme tomu ta kalibrace může dávat jakžtakž smysl, ale „rozmazání pohybem“ na furt jen pár palcích displeje??? Hned jsem si vzpomněl, jak jsme tuhle k*avinu vysvětlovali zákazníkům jako výhodu u 100Hz TV Philips v časech tehdy ještě PAL systému … :-D

  • Náhodou, při scrollování textu by to mohlo dojem z prohlížení hodně zlepšit.

  • Chod si prosim ta najprv niekam vyskusat telefon so 120Hz displejom a potom hovor ze je to kravina. Ja uz teraz ked chytim telefon s 60Hz displejom, tak sa mi z toho krizi zrak.

   • No, pokud je ti 80, tak už máš nárok, aby se ti křížil zrak.

   • Mas pravdu. Komu staci 60Hz nech si ho kupuje a nemusi sa obmedzovat na par zariadeni na trhu. Ja mam tu smolu, ze mi uz nestaci

 2. 120Hz a ani 240Hz není nic nového. Tohle ma Asus RoG 2.

 3. Letos ZTE dostane Nubia 144Hz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).