Domů » Bleskovky » OnePlus 8 se bude pyšnit jedním z nejlepších mobilních displejů současnosti

OnePlus 8 se bude pyšnit jedním z nejlepších mobilních displejů současnosti

Společnost OnePlus konala dnes v noci v Shenzenu malou tiskovou konferenci pro čínská média, na které odhalila novou technologii displeje určenou do svého příštího vlajkového modelu. Podle prezentace má OnePlus ambice ukázat světu jeden z nejlepších displejů, který se kdy ve smartphonu objevil.

oneplus display 3

Připravovaný „Fluid Display“ má disponovat rozlišením Quad HD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou 10-bit HDR. Panel má být přímo v továrnách kalibrován na přesné barvy a má nabídnout automatickou úpravu jasu až v 4 096 krocích (běžné displeje zvládají 1 024 kroků).

oneplus display 1

Displej také bude vybavený vlastním MEMC čipem, která má zabraňovat rozmazání obrazu v pohyblivých scénách. OnePlus se také chlubí rekordní odezvou a ultrarychlou dotykovou vrstvou, která bude snímat prst s frekvencí 240 Hz.

oneplus display 2

Smartphone OnePlus 8 bude představen někdy v druhém čtvrtletí letošního roku, hovoří se i o odlehčené variantě s přídomkem Lite.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. … aneb jak nalákat zákazníky na něco, co dosud nepotřebovali ani nevyžadovali. :-P Ještě tak dejme tomu ta kalibrace může dávat jakžtakž smysl, ale „rozmazání pohybem“ na furt jen pár palcích displeje??? Hned jsem si vzpomněl, jak jsme tuhle k*avinu vysvětlovali zákazníkům jako výhodu u 100Hz TV Philips v časech tehdy ještě PAL systému … :-D

  • Náhodou, při scrollování textu by to mohlo dojem z prohlížení hodně zlepšit.

  • Nie ze mohlo. Ono to tak je

  • Chod si prosim ta najprv niekam vyskusat telefon so 120Hz displejom a potom hovor ze je to kravina. Ja uz teraz ked chytim telefon s 60Hz displejom, tak sa mi z toho krizi zrak.

  • No, pokud je ti 80, tak už máš nárok, aby se ti křížil zrak.

  • Mas pravdu. Komu staci 60Hz nech si ho kupuje a nemusi sa obmedzovat na par zariadeni na trhu. Ja mam tu smolu, ze mi uz nestaci

 2. 120Hz a ani 240Hz není nic nového. Tohle ma Asus RoG 2.

  • On nekdo rika, ze je to neco noveho?

  • Tak když se tím one plus chlubí… Přitom to novinka není.

  • A to se nemohou chlubit něčím, co není novinka?

  • Přesně tak. Nejmenovaný konkurent neodprezentoval „novinku“ už roky, ale pořád tu slýcháme nadšené hýkání „jak je to revoluce“ atd.

 3. Letos ZTE dostane Nubia 144Hz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).