Domů » Bleskovky » OnePlus prozrazuje: dostanou se mizející čočky fotoaparátu i do prodejních zařízení?

OnePlus prozrazuje: dostanou se mizející čočky fotoaparátu i do prodejních zařízení?

Společnost OnePlus ukázala na veletrhu CES svůj první konceptuální smartphone Concept One, který zaujal nejen koženými zády, ale především technologií lektrochromatického skla pro skrývání čoček hlavního fotoaparátu ve chvílích, kdy není používaný.

oneplus concept one

Mizející fotoaparát v prodejním zařízení? Jednoznačně ano!

Čínská firma má v plánu tvořit tyto konceptuální smartphony i nadále, aby si na nich ověřila přínos nových neozkoušených technologií pro případné nasazení do produkčních modelů. A jak to bude s komerčním nasazením elektrochromatického skla? Šéf OnePlus Pete Lau pro magazín The Verge potvrdil, že tato technologie se do běžných smartphonů značky jednoznačně dostane, avšak žádný časový údaj jeho odpověď neobsahovala.

OnePlus Concept One Invisible Camera Demo - CES 2020

Ohebné displeje ještě nejsou zdaleka použitelné

Od šéfa OnePlus také víme, že v nejbližší době se od jeho firmy nedočkáme ohebného telefonu. Důvod je prostý – v OnePlus zatím nenašli žádnou významnou výhodu, která by vyvážila nedostatky dosud dostatečně nevyvinuté technologie. Ta má být použitelná až tehdy, kdy se obrazovky nebudou snadno poškozovat a až v nich nebudou vidět přechody v místech ohybu.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem

Pete Lau se také vyjádřil k navyšování čoček fotoaparátu. Šéf OnePlus nesdílí názor, že víc čoček = automaticky lepší fotoaparát, může se ale objevit technologie, která přidání další čočky vyžaduje. V tuto chvíli mu ale smartphone s pěti fotoaparáty na zádech příliš velký smysl nedává; OnePlus bude raději ladit software a algoritmy fotoaparátů, a to vlastní silou za pomoci silných partnerů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).