OnePlus Open nabírá zpoždění. Možná jej předběhne jiná skládačka – SMARTmania.cz

OnePlus Open nabírá zpoždění. Možná jej předběhne jiná skládačka

Ohebný smartphone Oppo Find N2 Flip
  • První skládačka od OnePlus se opět odkládá
  • Na vině není jen výměna dodavatele displejů
  • Ke konci prázdnin můžeme očekávat véčko Oppo Find N3 Flip

První smartphone OnePlus s ohebným displejem zřejmě dorazí později, než jsme očekávali. Zpočátku se hovořilo o letní premiéře, poté se objevily zvěsti o odkladu na září, nyní už se dokonce mluví o měsíci říjnu. Je tedy velmi pravděpodobné, že OnePlus Open předběhne véčkový Oppo Find N3 Flip ze stejné stáje.

OnePlus Open se opět odkládá

Poslední zvěsti o odkladu OnePlus Open zveřejnil obvykle přesný informátor Yogesh Brar na síti X. Podle něj za zdržení mohou dva faktory – jednak dříve spekulovaná výměna dodavatele ohebných displejů a také patentový spor, který čínské značky z konglomerátu BBK Electronics vedou s finskou Nokií. Kvůli němu značky OnePlus a Oppo nesmějí prodávat své smartphony v Německu, mluví se i o omezování aktivit ve Francii.

OnePlus Open má být globální verzí smartphonu Oppo Find N3, který ale zatím ještě představen nebyl. Oppo nicméně připravuje jinou skládačku, a to véčkový Find N3 Flip. U něj Brar očekává, že bude představen ještě do konce letních prázdnin, internetem koluje (zatím neoficiální) datum 29. srpna.

Takto má vypadat Oppo Find N3 Flip

O brzkém příchodu Oppo Find N3 Flip svědčí i rychle se šířící úniky obsahující jednak soupis parametrů, ale také rendery a schémata celého telefonu. Podle nich chystané véčko přímo naváže na loňský model, který se prodává i v České republice. Jeho hlavním lákadlem byl velký vnější displej a zdá se, že podobné řešení čínský výrobce zvolí i letos. V konkurenci nedávno představených véček Samsung Galaxy Z Flip 5 a Motorola Razr 40 Ultra už ale jeho venkovní obrazovka nebude žádným rekordmanem – Oppo zřejmě nasadí stejný 3,3″ zobrazovač jako loni.

Změnit se má rozložení a množství fotoaparátů vedle displeje, Oppo prý letos použije kruhový fotomodul a v něm 3 čočky. Hovoří se o nasazení základního, širokoúhlého a přibližovacího fotoaparátu s rozlišením 50, 8 a 32 megapixelů. Ve výbavě dále nemá chybět vnitřní 6,8″ LTPO AMOLED displej a akumulátor s podporou rychlého 67W nabíjení.

Zda se Oppo Find N3 Flip dostane na globální trh, zatím nevíme. Jeho předchůdce se dostal do světa s půlročním zpožděním.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku