TOPlist

Oppo popírá, že opouští evropský trh. Kroky ve Francii ale naznačují opak

Ohebný smartphone Oppo Find N2 Flip
  • Oppo ve Francii masivně propouští
  • Prodejci se snaží vyprodat skladové zásoby, nové telefony zatím na cestě nejsou

Informátor Max Jambor před měsícem zveřejnil zákulisní informaci, že společnost Oppo (včetně dceřiné značky OnePlus) opustí některé evropské země. Čínská firma se proti této spekulaci ohradila a ve svém prohlášení uvedla, že z Evropy a Velké Británie neodejde, ale zachová si zde své stabilní místo. Nyní se ale zdá, že na „Jamborově šprochu bylo pravdy trochu“.

Podle francouzského serveru Frandroid prý ve Francii dochází k masivnímu propouštění externích marketingových a prodejních zaměstnanců, jejichž úkolem je školit maloobchodní personál a vyzdvihovat smartphony Oppo a OnePlus v očích zákazníků. Drtivá většina smartphonů Oppo do Francie putovala přes dodavatele Atmospheres, tomu ale čínská firma oznámila 16. března konec spolupráce. Od té doby prý Oppo neplatí faktury, byť smlouva má být ukončena až 30. června. Pro Atmospheres to znamená ztrátu 2,74 milionů eur, tudíž firma musela propustit veškeré zaměstnance, kteří měli práci pro Oppo na starosti.

Oppo Find X6 Pro

Podle informací z některých poboček je aktuálním cílem obchodníků vyprodat veškeré skladové zásoby, s tím že příchod nových smartphonů se zatím nechystá – produkty jako Find X, Find N2 Flip nebo modelová řada Reno prý do kamenných poboček vůbec nedorazí, maximálně budou prodávané pouze na webu.

I přes tyto kroky Oppo tvrdí, že má v plánu ve Francii zůstat i po 30. červnu s tím, že pro koncové uživatele se nic nezmění. Je tedy možné, že čínská značka zůstane v zemi nadále přítomná, avšak veškeré své aktivity v rámci ořezání nákladů přesune na internet. To samé se pravděpodobně stane i Německu, Velké Británii a Nizozemsku, což jsou trhy, ze kterých mělo Oppo podle původních informací Maxe rovněž odejít.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku