Domů » Bleskovky » Šéf OnePlus láká na nové telefony. Premiéra už za dva týdny

Šéf OnePlus láká na nové telefony. Premiéra už za dva týdny

Značka OnePlus už není pouze výrobcem „levných“ vlajkových lodí, od loňského roku má ve svém portfoliu i několik telefonů z nižších cenových pater. Rodina smartphonů Nord se letos rozroste o další kousky, přičemž ty první budou představeny už za dva týdny.

OnePlus chystá další levné telefony

Nejprve k těm oficiálním věcem. Šéf OnePlus Pete Lau pro server TechRadar potvrdil, že už 10. června bude představen smartphone OnePlus Nord CE 5G. Má se jednat o upravený Nord z loňského roku; CE v názvu znamená Core Edition, neboť základní stavební kameny mají zůstat stejné, avšak telefon bude obohacen o několik nových funkcí z vlajkových modelů. Podle informací serveru Android Central bude nový Nord pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 750G a do výbavy dostane 6,43″ AMOLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí, trojitý fotoaparát s hlavním 64Mpx snímačem a 16Mpx selfie kamerku. Pete Lau navíc naznačil, že chystaná novinka bude nabízena za ještě dostupnější cenu, přičemž s dostupností se počítá v Evropě a Indii.

OnePlus Nord 00

OnePlus chystá ještě jeden smartphone nazvaný Nord N200 5G, ovšem ten bude exkluzivní pouze pro USA a Kanadu a údajně bude představen až později. Jak již z názvu vyplývá, oba smartphony budou podporovat 5G konektivitu, což minimálně u druhého modelu potěší, neboť loňský N100 nejnovější mobilní sítě nepodporoval.

Zajímavé je, že na webových stránkách OnePlus se na začátku tohoto týdne objevila zmínka i o smartphonu OnePlus Nord 2, o něm se ale Pete Lau nezmínil. Jeho příchod ale nevylučujeme, neboť OnePlus Nord CE 5G se podle vyjádření šéfa značky nezdá být plnohodnotným nástupcem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).