Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » OnePlus hlásí únik uživatelských dat. Ty nejdůvěrnější prý v ohrožení nejsou

OnePlus hlásí únik uživatelských dat. Ty nejdůvěrnější prý v ohrožení nejsou

Čínská společnost OnePlus na oficiálním fóru ohlásila, že došlo k narušení jejich databáze uživatelských dat. Z příspěvku vyplývá, že bezpečnostní analytici firmy odhalili, že k datům získala přístup neznámá třetí strana.

Únik dat by se však neměl týkat platebních údajů, hesel, ani bezpečnosti samotných uživatelských účtů. Z hlediska zákazníků by tak nemělo být nutné činit žádná opatření.

Zákazníci se mohou „těšit“ na spam

A jakých dat se tedy únik týká? Podle OnePlus jim z databáze unikla jména zákazníků, kontaktní telefonní čísla, e-mailové adresy a dodací adresy. Samotná společnost tak přiznává, že zákazníci mohou očekávat, že na jejich e-mailové adresy zamíří spam, nebo phishingové zprávy.

Nemělo by však jít o všechny zákazníky, únik se týká jen nespecifikovaného množství z nich. OnePlus podle všeho zasaženým uživatelům rozeslalo e-mail, v němž na problém upozorňuje. Firma se také dušuje, že udělala vše proto, aby se něco podobného již neopakovalo. Pokud jste tedy dnes od OnePlus dostali nějaký e-mail, pravděpodobně došlo k odcizení uvedených údajů. Pokud ne, můžete být v klidu.

Jaké údaje z OnePlus unikly?

  • jména zákazníků
  • e-mailové adresy
  • telefonní čísla
  • korespondenční adresy

Zahraniční média si ale všímají zajímavé souvislosti s velmi podobným únikem, který oznámil před pár dny americký T-Mobile. Zde se také únik dat týká těchto méně důvěrných údajů a objevují se tak spekulace, že možná útočníci objevili zranitelnost v nějakém softwaru používaném větším množstvím společností. To však zatím nikdo nepotvrdil a jde tak čistě jen o spekulaci.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments