Domů » Bleskovky » OnePlus hlásí únik uživatelských dat. Ty nejdůvěrnější prý v ohrožení nejsou

OnePlus hlásí únik uživatelských dat. Ty nejdůvěrnější prý v ohrožení nejsou

Čínská společnost OnePlus na oficiálním fóru ohlásila, že došlo k narušení jejich databáze uživatelských dat. Z příspěvku vyplývá, že bezpečnostní analytici firmy odhalili, že k datům získala přístup neznámá třetí strana.

Únik dat by se však neměl týkat platebních údajů, hesel, ani bezpečnosti samotných uživatelských účtů. Z hlediska zákazníků by tak nemělo být nutné činit žádná opatření.

Zákazníci se mohou „těšit“ na spam

A jakých dat se tedy únik týká? Podle OnePlus jim z databáze unikla jména zákazníků, kontaktní telefonní čísla, e-mailové adresy a dodací adresy. Samotná společnost tak přiznává, že zákazníci mohou očekávat, že na jejich e-mailové adresy zamíří spam, nebo phishingové zprávy.


Nemělo by však jít o všechny zákazníky, únik se týká jen nespecifikovaného množství z nich. OnePlus podle všeho zasaženým uživatelům rozeslalo e-mail, v němž na problém upozorňuje. Firma se také dušuje, že udělala vše proto, aby se něco podobného již neopakovalo. Pokud jste tedy dnes od OnePlus dostali nějaký e-mail, pravděpodobně došlo k odcizení uvedených údajů. Pokud ne, můžete být v klidu.

Jaké údaje z OnePlus unikly?

  • jména zákazníků
  • e-mailové adresy
  • telefonní čísla
  • korespondenční adresy

Zahraniční média si ale všímají zajímavé souvislosti s velmi podobným únikem, který oznámil před pár dny americký T-Mobile. Zde se také únik dat týká těchto méně důvěrných údajů a objevují se tak spekulace, že možná útočníci objevili zranitelnost v nějakém softwaru používaném větším množstvím společností. To však zatím nikdo nepotvrdil a jde tak čistě jen o spekulaci.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vindis
Anonym
Vindis

To nedělá na značku dobré jméno, protože se nejedná o první únik. Před více jak rokem z OnePlus rovněž došlo k úniku dat a to přesněji platebních dat ze stránek OnePlus. A když připočtu i další kauzy, jako sbírání telemetrických dat bez souhlasu apod, tak se nedivím, že značce OnePlus nedůvěřuji, když každou chvíli přichází nějaký problém se soukromími daty.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Ono se to chce nejlépe vyhýbat všem čínským značkám. Alternativy existují, jen to chce ocenit kvalitu a nebát se pustit trochu víc peněz.

Jiří Sekanina
Uživatel
Jiří Sekanina

Dneska je moderní likvidovat značky, které něco vymyslely a nekopirovaly. Bez Sony by ty čínský sráče nefotily a pořádně ani neprehravaly hudbu. Ale v Česku se to blbě obhajuje, radši si zaplatím u Sony skoro dvojnásob, než jinde, protože bez Sony by to JINDE ani neexistovalo

Jiří Sekanina
Uživatel
Jiří Sekanina

O kousek níže je reklama na nejlepší sledovací zařízení, to mě Teda velmi pobavilo. K tomuto článku je to ta nejlepší reklama. Chcete přijít o citlivá osobní a platební data? Kupujte si levné telefony z Číny značky Oneplus, Huawai, Xiaomi, Oppo, Zoppo, Vivo, Nubia, Mobiola, Realme, Redmi… Zaplať pánbůh, že mám Xperii 1 od SONY (NEJpředraženější shit značku, co se kdy začala vyrábět, divím se, že to někdo krom mě ještě koupil)

Deco
Uživatel
Deco

Xperia 5 je kolem a kolem vlastně jedna z nej voleb, tu bych i bral.