Domů » Bleskovky » OnePlus chystá vlastní televizi. Má být chytřejší než konkurence (oživeno)

OnePlus chystá vlastní televizi. Má být chytřejší než konkurence (oživeno)

Společnost OnePlus možná v budoucnu nebudeme vnímat pouze jako výrobce smartphonů, ty byly zřejmě pouze odrazovým můstkem do dalších odvětví. Šéf čínské značky Pete Lau včera oznámil, že dalším připravovaným produktem se stane inteligentní televize. Zatím je pracovně nazývána OnePlus TV, avšak název nakonec zvolí fanoušci značky v hlasování.

Displej od konkurence, vlastní vnitřní hardware

Z prvních zpráv nebylo jasné, zda nový produkt bude televizor, či pouze pouze příslušenství, jakým je např. Chromecast nebo Apple TV. Šéf OnePlus tak uvedl na pravou míru, že se bude jednat o skutečný televizor s obrazovkou, kterou si OnePlus nechá vyrobit u konkurence, zatímco veškeré ostatní komponenty a technologie včetně zpracování obrazu budou pocházet od OnePlus.

Má se však jednat o vlajkový produkt, který má poskytovat bezproblémové spojení se smartphonem a dalšími zařízeními v domácnosti. Podle šéfa OnePlus jsou současné televizory v éře umělé inteligence a chytrých asistentek velmi zastaralé a neposkytují správnou uživatelskou zkušenost. OnePlus TV má díky inteligentním funkcím tento stav změnit.


Televizor od OnePlus má být jakýmsi středobodem chytré domácnosti, kromě komunikace s ostatními spotřebiči má umět jednoduše přehrávat videa a fotografie ze smartphonu rovnou na obrazovku bez nutnosti používat aplikace třetích stran či dlouze čekat na párování. Chytrý televizor by také měl poskytovat důležité notifikace, např. na události v kalendáři. OnePlus prý vede rozhovory s velkými hráči v odvětví umělé inteligence s cílem navázat blízkou spolupráci.

Nejspíše až v příštím roce

Kontroverzní součástí OnePlus TV má být také vestavěná kamera, která by mohla sloužit ke zprostředkování videohovorů, ve vzduchu však bude viset otázka zneužitelnosti této technologie. Firma také slibuje nadstandardní podporu, která má znamenat až 5 let zajištěných softwarových aktualizací.

OnePlus TV se bude v následujících měsících formovat, firma bude spolupracovat s vlastní komunitou pro získání zajímavých tipů a připomínek. S dostupností na trhu tak nepočítejme dříve než v příštím roce.

Recenze OnePlus 6: krůček od dokonalosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
honcka
Anonym
honcka

Je tady ještě někdo, kdo chce tu nejhloupější tv (pouze panel bez ničeho pouze s hdmi/dp vstupem) za normální cenu?

uni
Uživatel
uni

Já i otec např. ? Já k tomu tak jako tak PC, on max repro?

radim
Anonym
radim

nejaka stara TV z 80 let?

zipiik
Uživatel
zipiik

Zkus bazary :)

radim
Anonym
radim

Co je normalni cena? I ty nejlevnejsi TV za par tisic toho umi vic. Odstranenim vsech funkci se nedostanes na 2 tisice.

honcka
Anonym
honcka

Že to bude stát minimálně stejně jako tv se všema funkcema a ne 2x tolik