Domů » Bleskovky » OnePlus 9 odkrývá své parametry. Nejvybavenější verze dostane displej jako letošní iPhony

OnePlus 9 odkrývá své parametry. Nejvybavenější verze dostane displej jako letošní iPhony

V příštím měsíci se odehraje premiéra nových smartphonů značky OnePlus, dočkat bychom se měli celkem tří modelů – základního OnePlus 9, vrcholového OnePlus 9 Pro a odlehčeného OnePlus 9E. Nyní se k nám dostávají nové informace o jejich výbavě.

OnePlus 9: známe všechny klíčové parametry

Nejprve se pojďme podívat na to, jakou výbavu dostane základní OnePlus 9, klíčové parametry odhalily screenshoty z aplikace AIDA64. OnePlus nebude stejně jako v minulých letech dělat kompromisy ve výkonu, telefon požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 888, doplněný 8 GB RAM. Úložiště testovaného modelu mělo kapacitu 128 GB, možná však budou existovat i další paměťové varianty.

OnePlus 9 dostane do výbavy 6,55“ displej s Full HD+ rozlišením na poměru stran 20:9, který se bude pyšnit vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. V displeji bude patrně integrovaná čtečka otisků prstů a otvor pro selfie kameru s rozlišením 16 megapixelů. Hlavní fotoaparát na zádech pak má mít rozlišení 48 megapixelů.

Posledními známými údaji je kapacita akumulátoru 4 500 mAh s podporou rychlého dobíjení o výkonu 65 Wattů. Podle přechozích informací se můžeme těšit i na přítomnost bezdrátového nabíjení, které dosud OnePlus instalovalo pouze do Pro variant svých telefonů.

OnePlus 9 Pro: displej jako letošní iPhony

A jakou výbavu navíc dostane vrcholový model OnePlus 9 Pro? Podle spolehlivého informátora Maxe Jambora se můžeme například těšit na úspornější LTPO displej od Samsungu.

LTPO panel zatím ve světě smartphonů použil pouze Samsung u modelů Galaxy S20 Ultra a S21 Ultra, najdeme jej také v poslední generaci hodinek Apple Watch. Letos tento typ panelu Apple použije i u svých nejvybavenějších iPhonů.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 Pro se také může těšit na lepší sestavu fotoaparátů s puncem značky Hasselblad, větší množství operační paměti a rychlejší bezdrátové nabíjení s výkonem až 65 Wattů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. To vypadá parádně, ale stejně pujdu do iPhonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).