OnePlus 6 v testu DxOMark: dotáhl se jeho fotoaparát na absolutní špičku?

I když značka OnePlus již své telefony zabijáky vlajkových modelů nenazývá, stále buduje nadstandardně vybavené přístroje za lákavou cenu. Jsou výborně zpracované, mají vysoký výkon, štědrou porci paměti a kvalitní fotoaparáty. Fotí ale tak dobře, aby se mohly rovnat aktuální špičce? To se snaží prozradit server DxOMark ve svém testu.

Fotoaparát OnePlus 6

OnePlus 6 (recenze) zaujal redakci DxOMark rychlým a přesným autofokusem, jasnými a přesnými barvami, dobrou rovnováhou mezi detailem a šumem a také dobrou expozici. Na opačné straně se výrobci nepovedl občasný růžový nádech venkovních snímků, v některých situacích větší míra šumu, ztráta jemných detailů v nejtmavších a naopak v nejsvětlejších místech a také nepřesnosti v bokeh režimu.

U videa redaktoři oceňují efektivní stabilizaci, rychlé ostření, neutrální vyvážení bílé, nízkou hladinu šumu a zachování detailů ve scénách s vysokým kontrastem. V některých světelných podmínkách však telefon ztrácí detaily a má problémy s ostřením.

FotoDuel: OnePlus 6 vs. OnePlus 5T

Pouhý bod za iPhone X

Podtrženo, sečteno, OnePlus 6 získal v testu 96 bodů – 100 za fotografii, 87 bodů za natáčení videa. Aktuálně nejlepší fotomobil je podle DxOMark Huawei P20 Pro se skóre 109 bodů, OnePlus 6 patří desátá příčka, v jeho těsném okolí se nacházejí smarphony Xiaomi Mi Mix 2S, Huawei Mate 10 Pro a Apple iPhone X. A to vzhledem k ceně telefonu není tak špatná společnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Merry (neregistrovaný)

    A kdo je na 2. a 3. místě? To je také docela zajímavé. Většinou se uvádí první trojika, ale tady se uvede jednička a pak desáté místo a níže. Tak na 2. místě je HTC 12+ a na bronzovém Huawei P20.

    Jinak podrobněji zde: https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *