Domů » Bleskovky » OnePlus 6 na oficiálním snímku. Podle šéfa společnosti si výřez displeje musíme zamilovat

OnePlus 6 na oficiálním snímku. Podle šéfa společnosti si výřez displeje musíme zamilovat

Server TheVerge získal přímo od společnosti OnePlus exkluzivní materiál – vůbec první snímek chystaného smartphonu OnePlus 6. A k němu několik doprovodných slov přímo od šéfa společnosti Carla Peie.

Jak je vidět, OnePlus 6 dostane displej s výřezem uprostřed horní strany. Jedná se o kontroverzní prvek, který má jedna skupina lidí ráda, druhá mu nemůže přijít na jméno. Šéf OnePlus uvedl, že „notch“ je v současnosti jedinou cestou, jak dosáhnout poměru plochy telefonu a displeje okolo 90 %, a přitom mít potřebné senzory a další hardware na čelní straně; uživatelé se zkrátka musí naučit výřez displeje milovat. Carl Pei o tomto prvku také zveřejnil několik podrobností – výřez bude u OnePlus 6 menší než v případě iPhone X, ale větší než u Essential Phone. Jeho fyzické rozměry mají být 19,616 x 7,687 mm.


Tým OnePlus údajně nechal otestovat 1000 nejlepších aplikací v obchodě Play, aby ověřil, jaké z nich budou u výřezu vyžadovat režim kompatibility, což bude patrně představovat softwarové odstranění výřezu. To se má uplatňovat také ve všech situacích, kdy bude na displeji přehráváno video. OnePlus také přesune hodiny na levou stranu výřezu, aby zbylo více prostoru pro stavové ikony. Pro maximalizaci použitelné části obrazovky také OnePlus implementuje do systému gesta, která nahradí klasickou trojici ovládacích kláves systému Android. Tato gesta jsou již v beta verzích OxygenOS u současných telefonů OnePlus.

Šéf OnePlus také objasnil, proč si iPhone X může dovolit nemít pod displejem bradu, zatímco všechny ostatní telefony s Androidem a výřezem obrazovky ji mají. Každý displej potřebuje být propojen se základní deskou plochým kabelem, který je obvykle vyveden z jeho spodní části. Samsung však pro Apple připravil flexibilní OLED obrazovku, u níž dochází k vnitřním zakřivením umožňujícím dostat propojovací flex kabel na zadní stranu panelu. Toto řešení má činit telefon silnějším, a také mnohem dražším. Podle Peie se v dohledné budoucnosti telefony s Androidem brad jednoduše nezbaví, neboť z pohledu výrobce telefonů zatím neexistuje žádná možnost „s výřezem, ale bez brady“.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ivan
Anonym
Ivan

Ten telefon je pekne hnusny. Ostatne jako vsechny s tim stupidnim vyrezem.

Jop
Anonym
Jop

To je fakt strašný, jak všichni jen kopírují. Jak nemám rád Samsung, tak se jim nedá upřít, že jedou svoje a vypadá to podle mě líp.

uni
Uživatel
uni

Ale funguje hůř. Tohle má aspoň přídanou hodnotu, zahnutí je vyloženě k prdu.

Jop
Anonym
Jop

Jaká je tam přidáná hodnota, když dojde zůstane brada? Zahnutí displeje zužuje telefon, takže padne si menší ruky a pohodlněji se ovládá.

uni
Uživatel
uni

Jenže ty na to koukáš špatně, že brada zasahuje do displeje, ale ono je to opačně, displej získává prostor navíc ????
Ad zúžení, j, celou dobu od uvedení Aceru s displejem 2:1 říkám, že „tatranka“ je pro mobil lepší formát než „tabulka čokolády“, fakt roky, neboj ????
Ale zahnutý displej prostě nemá žádnou funkční hodnotu. Tedy az na tu, co do nás valil Samsung v reklamní kampani ????

Jop
Anonym
Jop

Teď jsem myslel spodní bradu u tohodle Huawei. Má dole bradu a nahoře výřez, to nedává smysl. V zahnutém displayi vidím výhodu například v tom, že se lépe dělají gesta od kraje displeje. Co se týče 18:9… Telefon s tlačítky pod displejem a s poměrem 16:9 je v podstatě to stejné. 18:9 dává podle mě smysl tam, kde jsou tlačítka na displayi.

uni
Uživatel
uni

Aha???? Spodní brada je pro to, protože výrobce neumí udělat bezrámečkový návrh vnitřních komponent, umí zatím jen Apple.
LtR gestu pomáhá už samotné (ono nesmyslné „2,5D“) zabroušení krycího skla, to je pravda. Ale zahnutí displeje už ergonomii nikam neposouvá.
Navíc to ani není nic téma pro Android, spíše iOS, gesto Back.

Jirka
Anonym
Jirka

Spis nez Apple to umi Samsung, ktery jim ten displej umel vyrobit. A to nejsem zadny adorant Samsungu, spise naopak. Ale pro poradek…

Menty
Uživatel
Menty

Samozřejmě, že pro uniho cokoliv, co není Apple funguje hůř. iPhone X je prostě ergonomický skvost – nemá jack na sluchátka, má neprakticky vystouplou čočku fotoaparátu a má displej, co vám sebere kus obsahu :D Bravo.

uni
Uživatel
uni

Jirka (neregistrovaný): Tak jasně, Samsung hraje svou roli, že umí vyrobit to, co navrhne zadavatel:) Ale očividně, pokud Apple objedná výrobu i u LG, tak schopnosti Samsungu nebudou až tak unikátní:) Ale pak tam také samozřejmě hraje roli Foxconn/Pegatron, že to umí poskládat, atd. Je to prostě celý řetězec, ano, můžeme všem příp. plácat po zádech, aby ti to vyhovovalo:)

Jirka
Anonym
Jirka

Uni, je zjevne, ze tapes a vubec netusis. Jako ostatne vzdycky.

uni
Uživatel
uni

Jirka (neregistrovaný): Ale houby. Tobě prostě jen unikl fakt, že „bezrámečkový“ design iPhone X je na základě návrhu komponent Applem, Výrobci zhotovili. Ostatní výrobci v tuto chvíli kopírují notch jen opravdu za účelem kopírování, tak jako tak nezvládají onen „bezrámečkový“ design.

To je celé, už nejsi zmatený. Mentorova chvilka, sorry no:)

Jirka
Anonym
Jirka

Uni, jasne, Apple zada, vyrobte mi ctvercovou kouli a vyrobce vyrobi. Boze, ty jsi fakt uplne vymasteny. Opet jenom potvrzujes svou roli vecneho teoretika a neznalka.

Carach
Uživatel
Carach

Uniho se naučte ignorovat, je to zdejší troll který své názory prezentuje jako pevná fakta se kterými nic nehne i kdybyste se na hlavu postavili a přidali odzdrojované důkazy že se mýlí.

„Funguje lépe..“
„Zahnutí k prdu…“
„Ale očividně, pokud Apple objedná výrobu i u LG, tak schopnosti Samsungu nebudou až tak unikátní…“

K tomu není co dodat. :)

kllr007
Uživatel
kllr007

Tento ošiaľ nechápem. Je to škaredé, rozptylujuce. To radšej fakt design alá s8 kde sa nebudem musieť dívať do rohov a v strede škaredý výrez na ktorý nieje Android a jeho app pripravený.