Domů » Bleskovky » OnePlus 6 má dorazit nečekaně brzy. A rovnou s čtečkou otisků v displeji

OnePlus 6 má dorazit nečekaně brzy. A rovnou s čtečkou otisků v displeji

Společnost OnePlus v letošním roce představila dva smartphony 5 a 5T, a údajně již brzy by měl mít premiéru další. Alespoň to tvrdí server Gizmochina na základě svých zdrojů, které se prý v minulosti v souvislosti s OnePlus nemýlily.

OnePlus 6 má jít ve šlépějích aktuálního modelu OnePlus 5T, má však být vybaven technologií, o jejíž implementaci se snaží snad všichni výrobci smartphonů – čtečka otisků prstů zabudovaná přímo v displeji. OnePlus patrně vsadí na nedávno představené řešení od Synaptics. Mezi prvními značkami, které jej použijí, má být společnost Vivo; ta stejně jako OnePlus spadá pod čínský konglomerát BBK Electronics.

Synaptics Clear ID: čtečka otisků integrovaná do displeje je připravena k masové produkci

OnePlus 6 má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845, displej si patrně ponechá diagonálu 6″, Full HD rozlišení a poměr stran 18:9. Telefon má být údajně představen už v půlce března příštího roku, uvedení na trh je naplánováno na konec března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Tak snad s Oreo a projekt treble ať nemusíme čekat až se Oneplus rozhoupe s aktualizací :) abych o tom začal uvažovat … a snad si trošku polepší foťák.

  2. Včera výrobce nadělil oficiální Oreo na oneplus 5. Fajn načasování jede suprově.

  3. Byt taková péče a podpora u všech renomovaných výrobců je to lepší, jenže dvojka Huawei a Samsung tinmamna hájů, občas neco málo ale modelů má zkrátka smůlu.
    Beru kdyby Low modely byly zanlow ceny, že se jim s tvorbou, úpravami na zdlouhavém schvalování, nechce pachtit jenže řada Je či vyšší A od Samsungu, právě levná s ohledem jak suků Hw není, tak bych čekal aspoň jako kompenzaci,lepší sw podporu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).