OnePlus 5 v testu odolnosti: ohne se, zlomí se, nebo mučení bez problémů ustojí?

Smartphone OnePlus 5 byl představen teprve včera, předčasně se však dostal do rukou několika zahraničních redakcí, které přispěchaly s prvními vesměs pozitivními recenzemi. Jeden exemplář uvízl i v rukou youtubera s nickem JerryRigEverything, a to znamená jediné – škrábance, oheň a pokus o zlomení.

Tradiční test na odolnost vůči poškrábání nepřináší žádná překvapení, displej je krytý jako u většiny současných telefonů sklem Gorilla Glass 5, což znamená, že první škrábance se objeví až při kontaktu s předmětem s Mohsovou tvrdostí 6 a vyšší. Stejné sklo kryje i všechny fotoaparáty, pouze čtečka otisků prstů je chráněna ještě tvrdší a odolnější keramikou.Nepřehlédněte

OnePlus 5 odhalen: iPhone s Androidem a výrazně nižší cenou

Samotné tělo telefonu je vyrobeno z eloxovaného hliníku, do něhož se ostré předměty podepsat dokážou, pobyt v kapse ve společnosti klíčů a mincí by však měl ustát bez ztráty kytičky. Kovová jsou i všechna tlačítka, mřížka telefonního sluchátka i šuplíček pro SIM kartu. OnePlus 5 disponuje AMOLED displejem, který se při kontaktu nenávratně zbarví do bíla, naštěstí v případě představené novinky odolává displej degradaci poměrně dlouho.

Poslední část testu prokazuje odolnost telefonu na ohyb, a ani v něm si OnePlus 5 nevedl vůbec špatně – zpočátku sice vypadá děsivě vycvaknutí displeje z těla přístroje, opačnou cestou je však možné zacvaknout panel nazpět. Děje se tak díky absenci lepidla, které obvykle drží pohromadě voděodolné kousky, OnePlus 5 však nijak voděodolné není. Konstrukčně je na tom ale tento tenký telefon velmi dobře, mezi sklem a kovovým rámečkem se nachází plastová mezivrstva pro utlumení nárazů, takže jak ohyb, tak pád by měl OnePlus 5 bez potíží přežít.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku