Domů » Bleskovky » OnePlus 5 je téměř vyprodán. Přijde jeho nástupce ještě letos?

OnePlus 5 je téměř vyprodán. Přijde jeho nástupce ještě letos?

Značka OnePlus loni v listopadu představila smartphone OnePlus 3T, který byl vylepšeným modelem OnePlus 3 s novějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 821, větším akumulátorem a lepší selfie kamerkou. Zopakuje čínská značka v letošním roce stejný scénář s aktuálním vlajkovým modelem OnePlus 5?

Debaty na toto téma v posledních dnech rozvířila skladová nedostupnost téměř všech variant OnePlus 5 – v USA jsou vyprodány všechny modely, na dalších trzích seženete pouze zlatý model v paměťové konfiguraci 6/64 GB, popř. limitovanou edici JCC. Přestože není jisté, zda se jedná pouze o výpadek v dodávkách, či opravdu vyprazdňování skladů před představením nového modelu, kolují internetem „zaručené“ spekulace o tom, jak by mohl chystaný nástupce OnePlus 5 vypadat.

Co se týče jména, jsou skloňovány dvě varianty – OnePlus 5T a 6. Větší smysl dává spíše druhá možnost, předpokládáme totiž, že loňský model OnePlus 3T byl ve skutečnosti čtyřkou, kterou však výrobce kvůli pověrčivosti asijského obyvatelstva nepoužil.

Tetrafobia: Výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií (na asijském trhu) se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony například v Číně představilo Xperii Z4 pod názvem Z3+.

Co se výbavy a designu týče, neočekává se pouze kosmetická úprava vnitřností, ale totální redesign. Ostatně současný OnePlus 5 má stále ve světě Androidu nejlepší „střeva“, neboť spekulovaný Snapdragon 836 nakonec nepřišel a 6 resp. 8 GB RAM musí stačit každému. Takže čím nás má OnePlus 6 oslnit?

Vivo X20: jeden z možných vzorů OnePlus 6

Nový má být údajně design, založený na tenčích rámečcích obklopujících širokoúhlý 6″ displej, jehož rozlišení má povyskočit na 1 080 × 2 160 px. Vzhled telefonu má vycházet z jiných smartphonů konglomerátu BBK Electronics, pod který značka OnePlus spadá; ostatně OnePlus 5 jako by z oka vypadl smartphonu Oppo R11.

Takto má vypadat Oppo F5

OnePlus 6 by si mohl vzít základ u smartphonu Vivo X20, popř. u dosud nepředstaveného telefonu Oppo F5. Mezi nové funkce může patřit např. rozpoznávání uživatele podle obličeje, chybět by neměly stálice jako rychlé dobíjení, 3,5mm jack na sluchátka.

Co myslíte? Dočkáme se před Vánoci nového OnePlus 6 nebo jen čínská firma doplní skladové zásoby svého aktuálního modelu? My spíše sázíme na druhou možnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).