Cena:

OnePlus 5 má být telefon snů: o jaké výbavě se spekuluje?

Společnost OnePlus i pro letošní rok připravuje nový smartphone, který se má opět stát hvězdou v kategorii poměr/výbava. Tedy minimálně výbavu bude mít skvělou, pokud se potvrdí alespoň část informací, které přišly ze serveru Koreanportal.com.

OnePlusLogo3D_zps9a5060b0

Novinka se má jmenovat OnePlus 5, přeskočení číslovky 4 je v asijských zemích běžné kvůli tetrafobii.

Tetrafobia – výslovnost číslovky 4 se vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt, a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků, apod. Čína také údajně kvůli Tetrafobii neusilovala o Olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, Sony dokonce Xperii X4 vydali v asijských zemích jako X3+.

OnePlus 5 má dostat oboustranně zakřivený displej, podobně jako poslední vlajkové modely Samsungu, záda pak mají být vyhotovena z keramiky. Tento odolný materiál již OnePlus dříve použilo u speciální edice OnePlus X, keramická záda má také Xiaomi Mi Mix.

ceramic

Předpokládá se, že OnePlus 5 bude pohánět Qualcomm Snapdragon 835, byť kvůli němu možná dorazí telefon na trh později – veškeré dodávky si pro sebe v první vlně uzmul Samsung. Druhou variantou má být Snapdragon 821, ale to se nám zdá velmi nepravděpodobné, jelikož tento čip pohání loňský OnePlus 3T. OnePlus 5 má dále dostat 6 až 8 GB RAM a v nejvyšší konfiguraci i 256GB úložiště. Posledními spekulovanými parametry jsou 23Mpx fotoaparát a akumulátor s kapacitou 4 000 mAh dobíjený UBS-C konektorem.

Výbava telefonu má být skutečně snová, stále se však pohybujeme v oblasti spekulací, z nichž se ve výsledku nemusí potvrdit ani jméno, ani parametry.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.