OnePlus 10T se předvádí na nových fotkách. Jaké budou rozdíly oproti variantě Pro?

OnePlus 10 Pro 12

OnePlus na začátku letošního roku představilo vlajkový smartphone OnePlus 10 Pro, avšak základní OnePlus 10 nám stále dluží. A je dost možné, že se jej vůbec nedočkáme, neboť podle posledních zvěstí se čínská firma aktuálně připravuje na odhalení nástupnické generace OnePlus 10T. Zdá se však, že se nebude jednat o přímého pokračovatele, ale o jakýsi cimrmanovský úkrok stranou.

OnePlus 10T 5

Podle renderů, které vytvořil @onleaks na základě reálných fotografií předprodukčního kusu, bude OnePlus 10T na první pohled k nerozeznání od modelu OnePlus 10 Pro. Výrobce použije podobný design fotomodulu vystupujícího z levé strany zad, ovšem s několika odlišnostmi.

OnePlus 10T 1

Tou největší změnou má být separace modulu od bočního rámečku. Dokonce se spekuluje o tom, že samotný rámeček nebude kovový, ale pouze plastový. Ostrov pro fotoaparáty bude opět vystouplý, ovšem přechod ze zad má být více zaoblený, takže by se v něm nemusely tolik držet nečistoty.

Počet čoček fotoaparátu má zůstat oproti OnePlus 10 Pro nezměněn, ale změní se jejich konfigurace – LED přisvícení se v matici 2×2 přesune doprava nahoru a z fotovýbavy zmizí teleobjektiv. Podle posledních informací má sestavu tvořit hlavní 50Mpx fotoaparát s optickou stabilizací, širokoúhlá 16Mpx kamerka a nakonec nějaký doplňkový senzor s diskutabilním využitím.

Ústupky se odehrají i v ohledu displeje. Úhlopříčka sice zůstane 6,7″, ale rozlišení má poklesnout z Quad HD+ na Full HD+. Telefon také dostane menší baterii (4 800 vs. 5 000 mAh), avšak s podporou rychlejšího 150W nabíjení. Fanoušci značky opláčou i absenci ikonického posuvníku profilů – s ním ve OnePlus údajně počítají pouze u vlajkových lodí. Mezi ty se OnePlus 10T pravděpodobně řadit nebude, a to i přesto, že bude výkonnější než OnePlus 10 Pro, neboť na pozici čipsetu má být dosazen modernější Snapdragon 8+ Gen 1.

OnePlus 10T tak bude ultravýkonný model s rychlým nabíjením, ale v ostatních parametrech bude zjevně za OnePlus 10 Pro zaostávat. Rozhodující pro úspěch tak bude částka, jakou si výrobce za svůj nejnovější model řekne.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku