OnePlus 10 odkrývá své specifikace. Ortodoxní fanoušci značky zapláčou

OnePlus 10 Pro 12

Bude, nebo nebude? Značka OnePlus letos představila pouze vrcholný vlajkový smartphone OnePlus 10 Pro, zatímco základního OnePlus 10 jsme se dosud nedočkali. První vážnější spekulace o tomto modelu se objevily teprve před dvěma týdny, další střípky do skládačky nyní přidává informátor @OnLeaks. Možná by se slušelo říci „střepy“, neboť před sebou máme prakticky kompletní soupis parametrů.

OnePlus 10: nepůjde o čistokrevné OnePlus

Základní otázka z úvodu je tedy zodpovězena: OnePlus 10 bude. Sice nevíme, zda jej seženete u nás, ale na trh dorazí. A paradoxně si v některých oblastech dokonce povede lépe než jeho sourozenec s přídomkem Pro.

OnePlus 10 Pro 10
OnePlus 10 Pro

Začněme například u křemíku. Zatímco OnePlus 10 Pro pohání čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, základní OnePlus 10 má pohánět buď MediaTek Dimensity 9000, nebo vylepšený Snapdragon 8 Gen 1+. OnePlus totiž podle @OnLeaks v tuto chvíli testuje obě varianty. Čipset má být spárován buď s 8, nebo 12 GB RAM, vnitřní úložiště bude na výběr v kapacitách 128, nebo 256 GB.

OnePlus 10 má dostat 6,7″ AMOLED displej typu LPTO 2.0, proto se můžeme těšit na variabilní obnovovací frekvenci pohybující se mezi 1 a 120 Hz. Ve výřezu displeje se má nacházet vylepšená 32Mpx kamerka, zatímco sestavu na zadní straně mají tvořit tři samostatné fotoaparáty – hlavní s rozlišením 50 Mpx, širokoúhlý s rozlišením 16 Mpx a nakonec (zbytečný) 2Mpx makro. Nepochybně se můžeme těšit i na ladění barev od společnosti Hasselblad.

Chystané zařízení má dále dostat akumulátor s kapacitou 4 800 mAh, který bude možné dobíjet rekordně vysokým výkonem 150 wattů. O bezdrátovém nabíjení se zatím nehovoří. O čem se však mluví, je absence posuvníku profilů, což je věc, na kterou ortodoxní fanoušci značky OnePlus nedají dopustit. OnePlus 10 tak patrně nebude čistokrevným telefonem značky, ale spíše přestrojené Oppo, s nímž OnePlus sdílí vývojové kapacity.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku