Nová doba? OnePlus 10 může být paradoxně výkonnější než model Pro

OnePlus 10 Pro 12

OnePlus představilo svůj letošní vlajkový smartphone zcela jinak než v minulých letech. Premiéra byla rozdělená na čínskou a globální, navíc jsme se dočkali pouze modelu OnePlus 10 Pro, zatímco na základní OnePlus 10 se nedostalo. Možná se jej ale přeci jen dočkáme.

Bude OnePlus 10 výkonnější než varianta Pro?

Podle informátora Yogeshe Brara čínská společnost připravuje nový smartphone, kterým by mohl být OnePlus 10. Má být dostupný pouze v limitovaném množství a má jej pohánět čipset MediaTek Dimensity 9000. Ten disponuje podobnými parametry jako Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, v některých benchmarcích dokonce svého věhlasnějšího soupeře poráží. Mohou za to jak dílčí rozdíly v návrhu čipsetu, tak i o něco pokročilejší výrobní proces. MediaTek si totiž nechává svůj čipset vyrábět u tchajwanského TSMC, zatímco Snapdragon 8 Gen 1 vyrábí Samsung.

Pokud tedy OnePlus 10 skutečně dorazí, může se stát, že bude svého sourozence s přídomkem Pro v některých ohledech porážet. Předpokládáme však, že výrobce učiní ústupky na jiných místech, takže zákazník bude mít při výběru více jasno.

OnePlus 10 Ultra

Brar rovněž tvrdí, že krom toho by OnePlus mělo připravovat ještě lepší smartphone než OnePlus 10 Pro, tentokráte s přídomkem Ultra. Ten by mohl podle nedávno uniklé patentové přihlášky dostat například periskopický teleobjektiv s větším stupněm optického přiblížení.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku