Bude takto vypadat OnePlus 10 Ultra? Nové snímky prozrazují periskopický teleobjektiv

OnePlus 10 Pro 12

Značka OnePlus letos přistupuje k odhalování svých smartphonů jinak než v předchozích letech. Aktuální vlajkový model OnePlus 10 Pro byl představen nečekaně už na začátku roku, avšak pouze pro čínský trh a navíc jen v jedné variantě. Globální premiéra by měla proběhnout později v tomto roce, zatím ale není jisté, zda se bude jednat o tentýž model a zda bude rovněž osamocen.

Chystá se OnePlus 10 Ultra?

OnePlus 10 Pro je velmi dobře vybavený smartphone, což se zřejmě projeví i na jeho ceně. Touto optikou by tak dávalo smysl, kdyby výrobce po vzoru minulých modelů představil i základní variantu OnePlus 10, ovšem o ní se zatím neobjevují žádné informace. Naopak se začíná šuškat o ještě vybavenějším modelu.

OnePlus 10 Ultra

Server Tech Insider narazil na patentovou přihlášku OnePlus ze září loňského roku, ve které se nacházejí obrázky zajímavého telefonu. Vzhledově jako by OnePlus 10 Pro z oka vypadl, ovšem namísto tří kruhových čoček fotoaparátu vidíme pouze dvě kulaté a jednu obdélníkovou. Co to znamená? OnePlus patrně přemýšlí o využití periskopického teleobjektivu, který by poskytl větší míru optického přiblížení.

Tento prvek vídáme pouze u těch nejvybavenějších smartphonů, je tedy možné, že OnePlus přemýšlí o ještě vybavenějším smartphonu, než je OnePlus 10 Pro. Pokusí se OnePlus srovnat krok se Samsungem a portfolio svých vlajkových modelů rozšířit? Odpověď bychom se mohli dozvědět někdy v příštích týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku