OnePlus 10T přijde o populární vychytávku a punc Hasselblad. Důvody vás překvapí

oneplus 10t 3

Čínské OnePlus založilo svůj byznys na nabízení vlajkových smartphonů s přijatelnou cenou. Postupem času se ovšem z malé a progresivní značky stal klasický hráč na mobilním trhu, který svým zákazníkům servíruje prvotřídní zboží za odpovídající cenu. Jinak tomu nemá být ani v případě OnePlus 10T. Ten má být veřejnosti oficiálně představen až 3. srpna, ovšem s některými detaily se OnePlus pochlubilo už v předstihu.

Poslední informace každopádně některé uživatele nepotěší. OnePlus se totiž u modelu 10T rozhodlo odstranit ikonický přepínač režimů, který příliš mnoho výrobců v telefonech nenabízí. Rychlé posunutí přepínače a tím uvedení telefonu do režimu vibrací či rovnou vypnutí veškerých zvukových a haptických projevů je zkrátka něco, na co někteří ortodoxnější uživatelé nedají dopustit.

oneplus 10t 2
OnePlus 10T

Proč se OnePlus takto rozhodlo? Z jednoduchého důvodu – s ikonickým prvkem by totiž údajně vevnitř nezbylo dostatek místa pro implementaci rychlého nabíjení, které má podle některých spekulací dosahovat výkonu až 150 W. Kdyby ve OnePlus chtěli zachovat obě funkce, museli by zařízení udělat tlustší, což vedlo inženýry k trpkému rozhodnutí.

oneplus 10t punchhole
OnePlus 10T

Další ústupek se týká fotoaparátů. OnePlus 10 Pro se mohl pyšnit puncem švédského výrobce fotoaparátů Hasselblad, avšak u 10T jeho logo nenajdeme. V tomto případě je důvod ryze pragmatický – aby OnePlus mohlo snížit cenu na co nejnižší hranici, muselo v tomto případě oželet spolupráci s Hasselbladem, včetně souvisejícího 12bitového RAWu a špičkové barevné kalibrace.OnePlus 10 Pro 12Nepřehlédněte

OnePlus 10T klepe na dveře. Pozvánka na premiéru dává vzpomenout na OnePlus One

Kromě těchto nepříjemných ústupků jsme se dozvěděli také několik specifikací – displej naroste na 6,7“, čipsetem bude Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, fotoaparát dostane 50Mpx fotočip Sony IMX766 a z barevných kombinací půjde vybírat z černé a zelené. Na oficiální představení se můžeme těšit už 3. srpna v 16 hodin středoevropského času.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku