OnePlus 10T klepe na dveře. Pozvánka na premiéru dává vzpomenout na OnePlus One

OnePlus 10 Pro 12

I když jsou letní měsíce mnohdy označovány za okurkovou sezónu, letos si na nedostatek nových smartphonů nemůžeme stěžovat. Za rohem už je premiéra nových skládaček od Samsungu, Asus Zenfone 9 nebo také OnePlus 10T. Poslední jmenovaný se světu ukáže 3. srpna, a to překvapivě na standardní tiskové konferenci s živým osazenstvem. Pro tuto událost byla zvolena newyorská Gotham Hall, začátek je stanoven na 16:00 našeho času.

OnePlus

OnePlus 10T bude v portfoliu výrobce plnit roli odlehčené vlajkové lodě pro druhou polovinu letošního roku. Výrobce tento telefon vybaví nejvýkonnějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a superrychlým 150W nabíjením, avšak oproti OnePlus 10 Pro učiní i několik ústupků – přijdeme o teleobjektiv, hardwarový posuvník profilů a superjemný displej s Quad HD+ rozlišením. Snad budou tyto ústupky kompenzovány nižší prodejní cenou.OnePlus 10 Pro 12Nepřehlédněte

OnePlus 10T se předvádí na nových fotkách. Jaké budou rozdíly oproti variantě Pro?

OnePlus 10T dostane podobný design jako OnePlus 10 Pro, pouze s několika dílčími úpravami. Jednou z nich by mohlo být provedení zad – na pozvánce se chlubí pískovcovou texturou, kterou proslavil už první model značky, slavný OnePlus One.

Nová verze operačního systému OxygenOS

Kromě nového hardwaru očekáváme i představení nové generace nadstavby OxygenOS s pořadovým číslem 13. Ta by měla dát zapomenout na nedokonalou hybridní verzi OxygenOS 12.1 vytvořenou ve spolupráci s Oppo, ale měla by vrátit příjemný uživatelský zážitek, na který byli uživatelé OxygenOS zvyklí. Třináctka by měla přinést vylepšení v oblasti mobilního hraní, konektivity a uživatelských úprav.

oxygen13

Jako první by měl OxygenOS 13 dostat jarní model OnePlus 10 Pro. Chystaný OnePlus 10T se má dočkat až ke konci roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku