Podoba Zenfone 9 předčasně prozrazena. Podobnost s minulou generací nehledejte

zenfone9byasus2022l

Společnost Asus před nedávnem rozeslala pozvánky na připravovanou tiskovou konferenci, na níž představí vlajkový smartphone Zenfone 9. Ta nese podtitul „Kompaktní velikost, velké možnosti“, což znamená, že se opět můžeme těšit na špičkové zařízení nevelkých rozměrů. Slavnostní odhalení se uskuteční příští týden 28. července od 15 hodin.

Zenfone 2

Ploché boky a dva kruhové fotoaparáty

Pokud se vám nechce čekat do příštího týdne, můžete se na Zenfone 9 podívat již dnes. Asus totiž nedokázal uhlídat marketingové materiály, takže si můžeme chystanou novinku podrobně prohlédnout jak v sérii uniklých tiskových snímků, tak i na videu. Ostatně to bylo produktové video, které před pár týdny model prozradilo, byť mělo horší kvalitu a jiný zvukový podkres.

Zenfone 9 přijde oproti svému předchůdci se zcela odlišným designem. Zaoblené boky výrobce vymění za ploché a namísto jednoho fotomodulu na záda „nalepí“ dva velké kovové kruhy, z nichž každý bude domovem pro jeden objektiv. Tento styl tak trochu připomíná poslední telefony značek Huawei nebo Honor.

Z uniklého videa víme, že hlavní fotoaparát bude postaven na 50Mpx snímači Sony IMX766, který bude obohacen o šestiosou stabilizaci plnící roli gimbalu.

Přední stranu telefonu vyplní plochý 5,9″ zobrazovač typu AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Drobným zklamáním mohou být na dnešní dobu poměrně široké rámečky okolo, zejména pak brada. V levém horním rohu displeje najdeme kruhový výřez pro selfie kamerku, zatímco čtečka otisků prstů naopak nebude součástí displeje, ale nalezneme ji v tlačítku na pravém boku. To bude zároveň sloužit jako ovládací prvek pro posouvání obsahu.

Zenfone 9 zaujme širokou škálu zákazníků. Mobilní hráče potěší výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, milovníky hudby zase stereoreproduktory a 3,5mm jackem na sluchátka. Milovníkům outdoorových aktivit zase udělá radost zvýšená odolnost IP68. O výdrž se bude starat akumulátor s kapacitou 4 300 mAh, bohužel nejspíš bez podpory bezdrátového nabíjení.

Zda Zenfone dorazí sám, nebo se dočká i nějakého většího sourozence, třeba opět s výklopným fotomodulem, v tuto chvíli nevíme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku