Asus Zenfone 9 na prvním snímku. Kompaktním vlajkovým modelům ještě neodzvonilo

990 450 Asus ZenFone 8

Kombinaci špičkově vybaveného telefonu a kompaktních rozměrů už na dnešním trhu prakticky nevídáme. Jediné výjimky tvoří Samsung Galaxy S22 a zejména iPhone 13 mini, který se ovšem podle spekulací svého nástupce již nedočká. Tchajwanská společnost Asus si nicméně nemyslí, že kompaktní modely patří do starého železa, alespoň podle uniklého tiskového snímku a propagačního videa, které kolují internetem.

Asus Zenfone 9
Takto bude vypadat kompaktní vlajková loď Asus Zenfone 9

Jak snímek, tak video zveřejnila facebooková stránka Asus Zenfone Forum, která záhy tyto materiály smazala. Jak je ale známo, jakmile se jednou něco na internet dostane, už to nikdy nesmažete, což je také tento případ. Dozvěděli jsme se tak, že Asus Zenfone 9 bude disponovat 5,9″ AMOLED panelem se 120Hz obnovovací frekvencí, designem s plochými boky, 3,5mm audio jackem na horní hraně, stereo reproduktory, čtečkou otisků prstů ve vypínacím tlačítku či odolností proti vodě a prachu podle certifikace IP68.

Asus Zenfone 9 (2022) OFFICIAL Introduction

Uvnitř bude tikat nejnovější osmijádrový čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Baterie bude mít kapacitu 4 300 mAh. Fotoaparáty by rozhodně neměly hrát druhé housle – hlavní fotoaparát Sony IMX766 bude disponovat rozlišením 50 Mpx a šestiosou gimbalovou stabilizací. O sekundárním fotoaparátu bohužel nepadlo ani slovo, nicméně se předpokládá, že by se mohlo jednat o širokoúhlý objektiv.Asus Zenfone 8 recenzeNepřehlédněte

Recenze ASUS Zenfone 8: nejlepší z nejmenších

Stejně tak nevíme, jak to plánuje Asus s cenou a dostupností, ovšem doufáme, že se nebude příliš lišit od svého předchůdce, který se v Česku začal prodávat za 18 490 Kč.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku