OnePlus 10T: ohromný výkon, rychlejší nabíjení a několik nepříjemných ústupků

OnePlus 10T 10
  • OnePlus 10T přináší ohromný výkon a bleskurychlé nabíjení
  • Oželet musíme superjemný displej, bezdrátové nabíjení a posuvník profilů
  • Ceny startují na 18 500 korunách

Na začátku letošního roku byl představen smartphone OnePlus 10 Pro, který zbořil zažité zvyklosti čínského výrobce z minulosti. Za prvé se premiéra odehrála nadvakrát – v lednu čínská, v březnu globální. Za druhé jsme se nedočkali základního modelu OnePlus 10. Sice se o něm nějakou dobu spekulovalo, avšak dnes lze s jistotou říct, že se jej nedočkáme. Výrobce totiž odhalil model OnePlus 10T.

Zapomeňte na bezdrátové nabíjení i posuvník profilů

Ani čerstvě představená novinka nectí pravidla nastolená v minulosti, kdy „téčkové“ modely přicházely na podzim a zpravidla lehce vylepšovaly jarní vlajky. OnePlus 10T sice několik vylepšení přidává, avšak zároveň oproti OnePlus 10 Pro dělá několik kroků zpět – má nižší rozlišení displeje, chybí mu bezdrátové nabíjení, fotoaparát postrádá ladění od značky Hasselblad a oplakat rovněž musíme fyzický posuvník profilů.

OnePlus 10T 8

OnePlus 10T staví na podobném designu jako OnePlus 10 Pro. Fotomodul na zádech opět vystupuje z levé strany, byť nově nevychází přímo z bočního rámečku, ale je pouze „nalepen“ na záda. Ve OnePlus učinili stejnou změnu konstrukce jako Samsung u řady Galaxy S22. Novinka bude dostupná ve dvou barvách: zelené a černé. Druhá jmenovaná láká na speciální texturu, která může připomínat pískovcové provedení prvních smartphonů OnePlus. Tentokráte však designéři hledali inspiraci u vulkánů. Textura má připomínat čedič, zakřivení u fotoaparátu zase kráter sopky.

OnePlus 10T disponuje pouze základní odolností IP54, takže ustojí maximálně letmé postříkání. Ortodoxní fanoušky značky také zklame absence hardwarového posuvníku profilů, který musel ustoupit jinak navrženým anténám, rychlejšímu nabíjení a větší baterii.

Adaptivní displej

Přes čelní stranu telefonu se rozprostírá 6,7″ OLED displej s Full HD+ rozlišením a dynamickou obnovovací frekvencí s maximální hodnotou 120 Hz. Maximální jas činí 800 nitů, což by mělo stačit i na přebití ostrého letního slunce. Mobilní hráče potěší vysoká obnovovací frekvence dotykové vrstvy 1 000 Hz. Součástí displeje je i čtečka otisků prstů, v otvoru nahoře uprostřed pak najdeme selfie kamerku s rozlišením 16 megapixelů a světelností f/2.4.

OnePlus 10T 2

Fotoaparát na zadní straně tvoří tři samostatné kamerky:

  • 50Mpx hlavní s optickou stabilizaci a světelností f/1.8
  • 8Mpx širokoúhlá s úhlem záběru 119° a světelností f/2.2
  • 2Mpx makro se světelností f/2.4

OnePlus 10T 1

Teleobjektiv bohužel chybí, stejně tak i ladění barev od společnosti Hasselblad.

Vysoký výkon a účinné chlazení

Jestliže OnePlus 10T v něčem poráží své předchůdce, tak je to výkon. Výrobce do jeho útrob nasadil Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 doplněný až o 16 GB operační paměti. Čipset navíc získal nejúčinnější chlazení, které kdy ve OnePlus navrhli – je postaveno z velké výparníkové komory s osmi odvodňovacími kanály se speciální kapilární 3D strukturou, která nabízí až dvojnásobnou schopnost rozptylu tepla než běžné výparníkové komory. Chladící systém disponuje celkovou plochou 37 000 mm2. K dokonalosti chybí snad jen triggery na boku telefonu.

OnePlus 10T 1

Ve OnePlus dbali i na zdokonalení telefonních hovorů – útroby telefonu jsou obehnány 15 samostatnými anténami, které mají výrazně zlepšovat mobilní signál. Šuplíček dokáže pojmout až dvě nanoSIM karty, kdežto slot na paměťovou kartu byste hledali marně, stejně tak i sluchátkový jack nebo cívku pro bezdrátové nabíjení.

OnePlus 10T 5

I přesto je nabíjení druhá oblast, na které čínští inženýři řádně zapracovali. Telefon ve svých útrobách ukrývá 4800mAh baterii, kterou je možné dobíjet technologií SuperVOOC výkonem až 150 wattů. Z 0 na 100 procent se má OnePlus 10T dobít za pouhých 19 minut. Kromě toho výrobce slibuje, že i po 1 600 cyklech (asi po 4 letech) si akumulátor udrží víc než 80 procent své původní kapacity. Potěšující je, že přímo v balení najdete 160W nabíječku.

OnePlus 10T 6

Operačním systémem OnePlus 10T je OxygenOS 12.1, přičemž výrobce slibuje 3 roky velkých systémových aktualizací a 4 roky bezpečnostních záplat.

Cena a dostupnost

OnePlus 10T půjde předobjednat již dnes, první kusy by se měly ke svým majitelům dostat 25. srpna. Ceny pro evropský trh jsou následující:

  • varianta 8/128 GB přijde na 749 eur (asi 18 500 korun)
  • verze 12/256 GB bude stát 849 eur (asi 20 900 korun)

V rámci předobjednávek si můžete vybrat jeden z následujících dárků – sluchátka OnePlus Buds Pro, nebo OnePlus Buds Z2, popř. pryžové pouzdro či ochranné sklo na displej.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku