Domů » Bleskovky » Ohebný Huawei Mate X prodělal změny. Máme fotky vylepšené verze

Ohebný Huawei Mate X prodělal změny. Máme fotky vylepšené verze

Samsung konečně oznámil zahájení prodejů svého ohebného smartphonu Galaxy Fold, nyní je řada na Huawei. Čínský gigant zatím start prodeje modelu Mate X neoznámil, avšak zřejmě je na spadnutí. Šéf Huawei Richard Yu dokonce krátce po oznámení zahájení prodeje ohebného Samsungu s úsměvem zapózoval čínským novinářům se svým Mate X. To asi nebude náhoda :-)

Richard Yu

Huawei Mate X se od února nepatrně proměnil

Novináři se samozřejmě vyptávali na to, kdy půjde Mate X do prodeje, šéf Huawei jim ale pouze odpověděl, že si budou muset počkat. Je možné, že se tak stane už dnes, Richard Yu totiž zrovna odlétal na dnešní tiskovou konferenci, kde bude oznámeno zahájení prodejů smartphonu Mate 20 X 5G v Číně.

Zajímavé také je, že telefon v rukách šéfa Huawei vypadal odlišně než model představený v letos v únoru. Změnil se například hlavní fotoaparát, u kterého jsou jasně patrné 4 čočky, zatímco u renderů původního Mate X byla spodní čočka více skrytá. U kusu, který jsme testovali před měsícem však byla čtvrtá čočka jasně viditelná, ukrývá se před ní speciální hloubková ToF kamerka.

huawei mate x 1
Nalevo je původní verze Mate X, napravo fotografie aktuálního modelu s řadou vylepšení.

Telefon v rukách Richarda Yu má také odlišný design tlačítka za zadní straně, které je plošší a širší než v původní variantě. V oblasti kloubu se navíc nachází označení prototypu s tím, že není určen k prodeji. Podle čínské certifikace TENAA by také měl být Mate X po revizi o 8 gramů lehčí, než se původně očekávalo.

Hardwarové parametry Huawei Mate X
Systém: Android 9.0
Rozměry: 161,3 x 146,2 x 5,4 mm, Hmotnost: 295 g
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8/12 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 8″, 1148 × 2480 px, 2200 × 2480 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera:
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

    • Přesně, včera jsem měl v ruce Galaxy Fold (tu verzi před úpravama) a ptal jsem se kámoše, co za ty 3 měsíce používání zjistil no a prej si s tím v servisu hráli a stačilo dát udér na správný místo do displeje a digitizér šel do háje spolu s půlkou displeje. Prej je to extrémně fragilní na jakejkoli pád. Proto tu vylepšenou verzi podložily ještě dalšíma vrstvama, aby se to nestávalo. Je to trochu nezvyk to otevírat a zavírat, při otevírání jsem pořád hrabal na boční tlačítka, páč tem magnet je hodně silnej. Naopak při zavírání je nejlepší způsob prostě zatlačit do displeje, takže si člověk musí zvyknout na ten grif. Jinak je to ale oravdu dechberoucí zařízení, ta rýha není skoro poznat, skvěle se na tom dělá a při zavřeným stavu to výborně padne do ruky na telefonování. Po tom co jsem viděl si nedokážu představit, že by Mate X byl byť jen trochu praktickej, ten displej půjde ihned do háje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).