Domů » Články » Samsung vylepšil ohebný Galaxy Fold. Víme, kdy se dostane do prodeje

Samsung vylepšil ohebný Galaxy Fold. Víme, kdy se dostane do prodeje

Galaxy Fold je prvním smartphonem s ohebnou konstrukcí z portfolia jihokorejské společnosti Samsungu. Novinka nabízí hned dva displeje – ve složeném stavu funguje jako klasický smartphone se 4,58″ displejem, v otevřeném se zpřístupní druhý zobrazovací panel s úhlopříčkou 7,3″ a uživatel jej bude moci využívat jako tablet.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Ve světě se novinka měla začít prodávat už 26. dubna 2019, nicméně kvůli konstrukčním problémům Samsung uvedení na trh odložil. Galaxy Fold se dočkal celé řady konstrukčních optimalizací a dostatek času měl výrobce i na vylepšení uživatelského prostředí Foldable UX; díky tomu můžete například na větším displeji využívat tři aktivní okna najednou a libovolně měnit jejich velikost.

Společnost Samsung věnovala dostatek času komplexnímu posouzení designu výrobku, realizovala nezbytná vylepšení a provedla důkladné testy k ověření provedených změn. Kromě těchto vylepšení pracuje Samsung také neustále na zdokonalení celkového uživatelského prostředí Galaxy Fold včetně optimalizace dalších aplikací a služeb určených pro jedinečné uživatelské prostředí určené pro skládací telefon. Samsung v současné době provádí testy finálního produktu, aby na vybraných trzích mohl Galaxy Fold spotřebitelům nabídnout od září,“ stojí v oficiálním vyjádření společnosti.

Co Samsung na Galaxy Fold vylepšil?

  • Horní ochranná vrstva displeje Infinity Flex byla protažena až za rámeček, takže je
  • patrné, že je nedílnou součástí konstrukce displeje a není určena k sejmutí.
  • Horní a spodní část pantu byla zpevněna nově přidanými ochrannými kryty.
  • Pro zvýšení ochrany displeje Infinity Flex byly pod displej přidány další
  • kovové vrstvy.
  • Prostor mezi pantem a tělem telefonu Galaxy Fold se zmenšil.

Se zahájením prodeje vylepšené verze se nyní počítá v září (přesné datum bude upřesněno později), ale pouze na vybraných trzích. Oficiálně zatím Samsung seznam zemí nezveřejnil, nicméně podle serveru GSMarena.com by se Galaxy Fold měl objevit v USA, Jižní Koreji, Velké Británii, Německu, Francii a Indii.

Menší země včetně České republiky a Slovenska by se měly dočkat na přelomu roku 2020. Zpoždění na menších trzích je pravděpodobně způsobeno tím, že lokální pobočky musí dokončit lokalizace softwaru a nového uživatelského prostředí. Cena by se měla pohybovat někde okolo hranice 50 tisíc korun.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
FridrichH.
Anonym
FridrichH.

halelůja! tak na tenhle smartphone se fakt těším, to bude naprostá pecka a revoluce. podle mě ohebný telefony postupně definují zcela nový segment zařízení na trhu. ještě tak jedna/dvě generace a bude to topka :)

Dealler
Uživatel
Dealler

snad máš pravdu, přál bych jim to za tu práci co si s tím dali a za to riziko, který na sebe vzali.

Míra
Anonym
Míra

Já si ho oubjednám z Německa. Jestli nebude prostředí plně v češtině kvůli lokalizaci neřeším, ale už se na něj fakt těším!

Carda
Anonym
Carda

To už vám běžný nudle nestačí?

petras
Anonym
petras

Carda: už jdi ty nudle jedna trpná do háje!