Domů » Bleskovky » Ohebný Galaxy Z Fold 3: první Samsung s foťákem pod displejem?

Ohebný Galaxy Z Fold 3: první Samsung s foťákem pod displejem?

Není žádným tajemstvím, že Samsung usilovně pracuje na třetí generaci svého technologického klenotu Galaxy Z Fold 3. Novinka by měla nabídnout 6,21palcový vnější displej; vnitřní ohebná obrazovka by se měla mírně zmenšit z 7,59 na 7,55″.

Poprvé je také očekávána podpora pera S Pen, čímž by se řada Galaxy Z Fold definitivně stala jednou z náhrad modelů Galaxy Note, jejichž konec je letos očekáván. Hnacím motorem by měl být čipset Snapdragon 888. Operační systém Android 11 a prostředí One UI 3.5 by měly hospodařit s 12 GB operační paměti.

Galaxy Z Fold 3
Takto by měl vypadat Samsung Galaxy Z Fold 3 (neoficiální render)

Uznávaný leaker Ice Universe, který má k zákulisním informacím Samsungu velice blízko, nyní na Twitteru informoval, že by Galaxy Z Fold 3 mohl být vůbec prvním smartphonem z portfolia výrobce s integrovaným selfie fotoaparátem pod displejem. Nepůjde ale o první zařízení v portfoliu jihokorejského giganta – tím se v polovině ledna stal notebook využívající technologii UPC (under panel camera).

Vůbec prvním telefonem na světě se selfie kamerou pod displejem je ZTE Axon 20, který v redakci aktuálně testujeme. Řešení je sice funkční, ale kvalita snímků bohužel není příliš ucházející. A při použití světlého pozadí je navíc prostor v displeji, pod kterým je schovaný fotoaparát, poměrně výrazně viditelný a ve výsledku ruší více, než kdyby měl telefon klasický výřez. Axon 20 v nás zanechává poměrně rozporuplné dojmy, nicméně Samsung by si nic takového na trh nedovolil uvést, a očekávám tedy podstatně lepší řešení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Uznavany leaker 😅😅😅

    • zrovna on je celkem borec a mám pocit, že se trefil hodněkrát. sleduju ho asi 2 roky a rozhodně zajímavější jak třeba Geskin.

  2. Nutne potrebuju Folda 3! Cant wait, bude to nejlepsi telefon na trhu.

  3. To už jste tu psali i o S20 i S21.
    Nená vám to už trošku trapné? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).