Domů » Bleskovky » Samsung ukázal první novinku s foťákem pod displejem. Telefon to ale není

Samsung ukázal první novinku s foťákem pod displejem. Telefon to ale není

Tak trochu stranou pozornosti od chystaného odhalení řady smartphonů Galaxy S21 vypustil Samsung do světa teaser na nový notebook, který nese označení Blade Bezel. Jak název napovídá, jeho hlavním lákadlem bude monitor s ultratenkým rámečkem, který má zabírat 93 % plochy vnitřní strany víka.

Samsung OLED for laptops: Sleek Design

Ještě větší zajímavost ale představuje webkamera, která by se měla ukrývat přímo pod displejem a nijak tedy nenarušovat jeho zobrazovací plochu. Dlouho se spekuluje o tom, že Samsung takové řešení chystá pro své telefony, podle všeho se mu ale prozatím nedaří dosáhnout optimálního fungování.

samsung bladebezel 2
Samsung Blade Bezel

Na větší ploše notebooku bude oproti tomu implementace kamery pod displej pravděpodobně snazší, navíc nároky na kvalitu snímačů bývají u notebooků paradoxně nižší, než u smartphonů. V jejich případě se pak odhalení skryté přední kamerky očekává u příští generace skládacího Samsungu Galaxy Fold.

samsung bladebezel

Samotný Samsung OLED panel pak má mít tloušťku pouhý 1 mm a v případě 13,3palcové varianty vážit jen 130 gramů. K notebooku jako takovému ve videu podrobnější informace schází, lze ale očekávat, že půjde o ultralehký přístroj zaměřený především na mobilitu. Více informací se pravděpodobně dočkáme v dohledné době.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. Bozi, konecne bezel-less displaye!

    S tou tloustkou to nemusi prehanet, zase aby notebook neco vydrzel, ale vypada moc dobre!

  2. Skoda ze kamera neni uprostred displeja.. mozna priste

  3. Konečně pokrok

    Konečně pokrok. Nejvíc bych ocenil něco jako Surface Book tj. tablet bez rámečků..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).