Domů » Bleskovky » Ohebné i voděodolné. Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 nabídnou certifikaci IPx8

Ohebné i voděodolné. Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 nabídnou certifikaci IPx8

Ačkoli toho ohebné telefony vydrží poměrně hodně, stále k nim přistupujeme jako ke křehkým zařízením. Celému vnímání nepomáhá ani fakt, že doposud se žádný telefon s ohebnou konstrukcí nepochlubil tělem odolným proti vodě či prachu. Leaker Evan Blass na svém Twitteru zveřejnil informaci, že korejský gigant Samsung se chystá tuto metu pokořit.

galaxy z flip 3 waterdichte vouw
Letošní ohebné Samsungy budou pravděpodobně voděodolné (Zdroj: LetsGoDigital)

Příspěvek zmiňuje několik specifikací jak modelu Z Flip 3, tak modelu Z Fold 3. Ohebné véčko od Samsungu se údajně bude pyšnit 6,7″ vnitřním a 1,9″ vnějším displejem. Zároveň by měl být osazen dvojicí 12Mpx fotoaparátů na vnější straně a jedním 10Mpx snímačem pro videohovory na vnitřní straně.

samsung z flip 3 waterdichte opv
S nasazením voděodolnosti u ohebných telefonů by Samsung pokořil významný milník (Zdroj: LetsGoDigital)

Větší model Galaxy Z Fold 3 dostane 7,6″ vnitřní a 6,2″ vnější displej v doprovodu tří 12Mpx fotoaparátů na vnější straně, kterým sekundují 10Mpx a 4Mpx selfie fotoaparáty. Nemá chybět ani podpora pro dva typy dotykového pera S Pen.

Mnohem zajímavější je ale informace, že oba modely by měly disponovat voděodolností podle standardu IPx8. To znamená, že zařízení jsou testována na nepřetržité ponoření do vody, za podmínek předem daných výrobcem. V případě odolnosti proti prachu jsme se bohužel dočkali pouze písmena x.

samsung galaxy z flip 3 waterdic
Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 údajně nebyly testovány na prachuvzdornost (Zdroj: LetsGoDigital)

To sice neznamená, že by obě zařízení nebyla utěsněna proti prachu, nicméně nebyla na tento druh odolnosti testována. Pro Samsung by voděodolnost u ohebných telefonů znamenala další pokoření hranice v konstrukci ohebných telefonů a významný posun kupředu. Jestli tomu tak skutečně bude, se dozvíme už 11. srpna na speciální akci Samsung Unpacked.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Sám jsem na ně zvědav, měl jsem oba Foldy a u druhého to byl vážně parádní posun v kvalitě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).