Domů » Bleskovky » Prohlédněte si Galaxy Z Flip 3 detailně ze všech stran. Samsung vylepší vnitřní i vnější displej

Prohlédněte si Galaxy Z Flip 3 detailně ze všech stran. Samsung vylepší vnitřní i vnější displej

Zhruba v polovině letošního léta představí Samsung pokračovatele svých loňských ohebných smartphonů Galaxy Z Fold 2 a Z Flip. Aby korejský gigant dorovnal číslování, přeskočí u svého příštího véčka číslovku 2 a pojmenuje jej rovnou Galaxy Z Flip 3. Bude s tímto číselným skokem korespondovat i posun ve výbavě?

Galaxy Z Flip 3: vnitřní displej bude odolnější, vnější bude větší

Na internetu se objevila čerstvá sada detailních tiskových snímků, takže se můžeme na Galaxy Z Flip 3 podívat podrobněji. Telefon se nepřekvapivě podobá svému předchůdci, ovšem na první pohled jsou viditelné některé novinky.

Galaxy Z Flip 3 4
Samsungu unikly tiskové snímky, takto bude vypadat ohebný Galaxy Z Flip 3

Předně se znatelně zvětší vnější displej. Minulá generace obsahovala pouze tenký informační řádek, ze kterého bylo možné vyčíst pouze základní informace. Galaxy Z Flip 3 dostane o poznání větší zobrazovač s úhlopříčkou 1,9“, na který by se měly vejít minimálně dva řádky textu. Zda bude možné telefon z vnějšího displeje i ovládat, nebo bude pouze informační, zatím nevíme.

Vnější displej bude umístěn do obdélníkového modulu v horní části zad, přičemž jeho součástí bude i dvojice fotoaparátů; pravděpodobně se bude jednat o klasickou a širokoúhlou kameru.

Vnitřní displej si ponechá stejné parametry, bude se tedy jednat o ohebný AMOLED panel o úhlopříčce 6,7“ s poměrem stran 25:9. Samsung ale navýší jeho odolnost, neboť jednou z vrstev displeje bude odolnější ultratenké sklo. Odolnější by dokonce mohl být celý telefon, neboť se spekuluje o splnění krytí IP67, v tomto případě by však musel Samsung dokonale utěsnit kloub proti vniknutí vody a jemných prachových částic.

Galaxy Z Flip 3 by si měl ponechat přibližně stejnou kapacitu baterie (3 273 mAh) a schopnost dobíjení výkonem 15 Wattů, popřípadě 9 Wattů na bezdrátové podložce. Telefon bude nabízen minimálně ve čtyřech barevných variantách – tmavě zelené, fialové, béžové a šedé; spekuluje se ale také o černé, růžové, tmavě modré a bílé.

Na odlehčený model zřejmě nedojde

Postupným cílem Samsungu je dodat ohebné smartphony co největšímu počtu uživatelů. Kromě mezigeneračních vylepšení bychom se tedy mohli dočkat i nižší ceny; šušká se o tom, že letošní „skládačky“ od Samsungu budou o 20 procent levnější než jejich předchůdci. Jestliže původní Galaxy Z Flip začínal na částce 38 990 korun, chystaná novinka by mohla stát „pouze“ 31 tisíc korun.

Dlouze se mluvilo i o chystané odlehčené variantě, která by mohla cenu srazit ještě níž, avšak na tu podle posledních informací nedojde. Samsung (stejně jako ostatní společnosti) bojuje s nedostatkem čipů a údajně vývoj Galaxy Z Flip lite zatrhl ve prospěch telefonu Galaxy S21 FE. U něho vidí korejský gigant větší potenciál, byť i v jeho případě bojuje s nedostatkem komponent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).