Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 FE trápí výrobní potíže. Dorazí později a pouze na vybrané trhy

Samsung Galaxy S21 FE trápí výrobní potíže. Dorazí později a pouze na vybrané trhy

Samsung má před sebou několik velkých mobilních premiér – už zítra očekáváme představení hodinek Galaxy Watch 4, v průběhu léta se pak dočkáme minimálně dvou ohebných smartphonů Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 a nových sluchátek Galaxy Buds 2. Na pořadu dne měl být i nástupce Galaxy Note 20 a také fanouškovská edice Samsungu Galaxy S21, ovšem s jejich letními premiérami to nyní vypadá bledě. První jmenovaný pravděpodobně dorazí až na začátku příštího roku a ten druhý…

galaxy s21 fe 4
Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE: posunutá premiéra a omezená dostupnost

O tom, že je Samsung Galaxy S21 FE v přípravě, není pochyb; internetem kolují tiskové snímky i soupis parametrů. Před měsícem se ovšem objevily první informace o tom, že má Samsung výrobní problémy, pravděpodobně se týkající nedostatku komponent v oblasti baterií. Korejský gigant tyto zprávy popřel, ovšem zřejmě na nich něco bylo – podle nejnovějších informací přímo z Koreje byla premiéra Galaxy S21 FE odsunuta ze začátku srpna až na říjen.

A aby toho nebylo málo, dostupnost telefonu má být zpočátku omezena na úzký počet trhů v USA a Evropě. Telefon se překvapivě nemá prodávat ani v Japonsku, ani v domácí Jižní Koreji.

Samsung Galaxy S21 FE má být vybaven 6,5“ AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, trojitým fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx, 4500mAh baterií a bezdrátovým nabíjením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).