Domů » Bleskovky » Otevřený i zavřený. Galaxy Z Fold 3 pózuje na 27 tiskových snímcích

Otevřený i zavřený. Galaxy Z Fold 3 pózuje na 27 tiskových snímcích

Dnešní den je bohatý na úniky tiskových snímků chystaných ohebných smartphonů od Samsungu. Po ranním odhalení véčka Galaxy Z Flip 3 zde máme velkou obrazovou galerii připravovaného smartphonu Galaxy Z Fold 3. Chystanou novinku si díky serveru 91mobiles můžeme prohlédnout ve třech barvách a prakticky z jakéhokoliv úhlu.

Galaxy Z Fold 3 1

Samsung Galaxy Z Fold 3: otevřený i zavřený

Chystaný smartphone pojede v zajetých kolejích, které vybrázdili jeho předchůdci. Tvar telefonu zůstane stejný, odlišnosti hledejme v detailech.

Samsung se při návrhu Galaxy Z Fold 3 neinspiroval svojí vlajkovou řadou Galaxy S21, což je vidět zejména na modulu fotoaparátu. Namísto signifikantního řešení s modulem vycházejícím z levého horního rohu zvolil Samsung tradičnější „semafor“ tří čoček vystupujících ze zad. Periskopická není ani jedna z nich, tudíž dostaneme klasickou sestavu pro běžné, širokoúhlé a mírně přiblížené fotky.

K dispozici budou rovněž dvě selfie kamery – ve vnitřním i vnějším displeji. Zatímco ta „venku“ bude umístěna do klasického kruhového otvoru uprostřed horní části displeje, u vnitřní se spekuluje, že ji Samsung zabuduje přímo do zobrazovače. Na obrázcích je čočka vnitřní selfie kamerky vidět, takže buď Samsung zvolí stejné řešení jako u vnější portrétní kamery, nebo se nebude snažit poddisplejové řešení nijak výrazně skrývat.

Napadá nás ještě třetí možnost, že Galaxy Z Fold 3 dorazí ve dvou variantách – s poddisplejovou selfie kamerou a bez ní. Vybavenější varianta by mohla nést přídomek Pro nebo Plus a kromě pokročilejšího řešení vnitřní kamery by mohla podporovat stylus S Pen. Jeho podpora je totiž u Galaxy Z Fold 3 prakticky hotová věc, ovšem na žádném z okolních renderů se nevyskytuje. Každopádně u stylusu nelze počítat s interní šachtou, po vzoru Galaxy S21 Ultra bude nutné jej přenášet separátně.

Dojde na grafiku AMD Radeon?

Z obrázků lze dále vyčíst, že boky telefonu se nijak výrazně měnit nebudou; napravo stále najdeme snímač otisků prstů v zamykacím tlačítku a kolébku pro změnu hlasitosti. Spekuluje se, že Galaxy Z Fold 3 bude vybaven vnitřním 7,55“ a vnějším 6,23“ displejem, v obou případech se má jednat o AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Hardwarové parametry Samsung Galaxy Z Fold 3
Systém: Android 11
Rozměry: 158,1 × 128,1 × 6,6 mm (rozevřený), 158,1 × 14,5 × 64,8 mm (zavřený), Hmotnost: 271 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 888, 5nm, 1,8 - 2,84 GHz, octa-core
RAM: 12 GB, Interní paměť: 256/512 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,2" + 7,6", 816 × 2260 px, 2208 × 1768 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.8, 1/1.76", OIS, Dual Pixel, PDAF, Sony IMX555
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.4, 1/3.6", teleobjektiv, 2x optický zoom, OIS, PDAF
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, 1/3.2", širokoúhlý, 123˚, Dual Pixel AF , Přední kamera: 10 + 4 Mpx (dvě kamery: vnější a vnitřní - poddisplejová pro videohovory)
Bluetooth: 5.2, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4400 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Otazník visí nad použitým čipsetem, v úvahu přicházejí Exynos 2100, Snapdragon 888 nebo dokonce připravovaný čipset Exynos s grafikou AMD Radeon. Akumulátor v telefonu se má pyšnit kapacitou 4400 mAh, přičemž nabíjení bude možné buď kabelem (až 25 Wattů) nebo bezdrátově (15 Wattů).

Černá, zelená nebo narůžovělá

Galaxy Z Fold 3 půjde do prodeje minimálně ve třech barvách – černé, zelené a narůžovělé, přičemž všechny budou mít patrně matná záda. Premiéra telefonu se odehraje někdy v polovině prázdnin, přičemž kromě Galaxy Z Fold 3 bude odhaleno i véčko Galaxy Z Flip 3, hodinky Galaxy Watch 4 a sluchátka Galaxy Buds 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Ta tmavě zelená je nádherná, nechápu, že už takové barvy tu nejsou dávno.
  Zatím největší fail má pro mě Samsung za jediný matný Note 20 Ultra, který není měděný, ale růžový.

 2. Jen škoda, že se nepovedlo vměstnat 10x optický zoom, respektive fotosoustavu z Ultry..

  • Vem si jak je Ultra tlustá, hlavně v oblasti foťáku. To by se Fold3 nevešel ani do kapsy :D

  • Orgasmic: To možná ano, ale vem si, že skládací Huawei ho tam má.. Nevím jak moc tam překáží, recenzi jsem nečetl, protože mě ten výrobce nezajímá, ale dle obrázků to až tak tlustě nevypadá.

  • Jenže Huawei kvůli tomu musel udělat různě tlusté půlky, tím pádem se blbě drží kvůli nevyváženosti a ještě to blbě vypadá.

   Uvidíme, s čím Samsung přijde, zatím jsou to jen spekulace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).