Domů » Bleskovky » Oficiálně: první Exynos s grafikou od AMD bude představen ještě letos

Oficiálně: první Exynos s grafikou od AMD bude představen ještě letos

Samsung uzavřel v roce 2019 partnerství se společností AMD s cílem využít její grafické čipy ve svých procesorech Exynos. AMD na aktuálně probíhajícím veletrhu Computex odhalilo několik střípků, které se této spolupráce týkají.

Exynos

První Exynos s grafikou od AMD už letos

Ředitelka AMD Lisa Su na virtuální tiskové konferenci odhalila, že grafické čipy postavené na architektuře RDNA2 vůbec poprvé zamíří i do mobilních zařízení. Smartphony a tablety tak budou sdílet stejné technologie jako nejnovější herní konzole PlayStation 5 či Xbox Series X, které rovněž využívají stejné architektury. I na smartphonech si tak budeme moci užít pokročilé technologie, jako je například ray tracing s podporou variabilního stínování, a odměněni přitom budeme vysokou efektivitou.

AMD at Computex 2021

Čipsety Exynos by si díky čipům od AMD měly výrazně polepšit v grafickém výkonu, ve kterém mírně zaostávaly za konkurenčními Snapdragony od Qualcommu. Podle Lisy Su představí Samsung novou generaci svých čipsetů někdy v příštích měsících, je tedy možné, že se nasazení dočkáme ještě v průběhu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Karel Endler

    Trvá to nějak moc dlouho.

  2. Tak není to chip , ale SOC. Tedy slepenec několika chipů. A věci jako Ray tracking , nebo DLSS a jeho protipól od AMD opravdu nejsou u toho třeba. Jednak na mobilu a tablety nejdou áčkove hry. A na ty streamované to nepoužije , to je server side.

    Pokud se jedná o ty předražené tablety co si hrají na NTB tak ty také nebudou zrovna hráčskou platformu. Tedy na co ,na Raytracing pána Sponky v 4K na tabletu?….

    • Když už všechny opravuješ, tak správně je Ray tracing a ne Ray tracking.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).