Domů » Bleskovky » Pondělní zatmění slunce přinese Android O, Google omylem prozradil jeho jméno

Pondělní zatmění slunce přinese Android O, Google omylem prozradil jeho jméno

Příští pondělí 21. srpna nastane úplné zatmění slunce a Google se rozhodl, že tento termín využije k vypuštění očekávaného Androidu O. Vytvořil proto speciální webovou mini stránku, na které budete moci sledovat nejen stream ze zatmění slunce, ale i samotné představení nového zeleného robota.

Naštěstí spolu obě události nekolidují časově, zatímco zatmění slunce začne v 18:00 našeho času, jméno nové verze systému Android se dozvíme v 20:40. Zatím všechny indicie nasvědčují tomu, že se bude jmenovat Oreo, což ostatně naznačila i samotná oficiální upoutávka na síti Google+ nesoucí název souboru GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4. Google již tuto upoutávku smazal, čímž důvěryhodnost těchto spekulací ještě více přiživil.

Název Oreo by rozhodně dával smysl, ostatně obrys slunce při zatmění vytvoří na nebi kruh připomínající jak písmeno O, tak tvar zmíněné sušenky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Vůbec bych se nedivil, kdyby Google tím svým „omylem“ pouze živil spekulace.
    Čím víc bude jasné budoucí jméno tím méně po něm bude kdokoliv pátrat.

  2. A nebude to Octopus? Přece v poslední vývojářeské verzi byl easter egg chobotnice, která má 8 chapadel.

  3. Nazev je opravdu extremne dulezity… lol

  4. Takovou chujovinu jako název řeší, ale aby doladili oddělení OEM od SYS (čímž po 20 leteh dohnali Microsoft pozn.) a nebo vyřešili samozasírání, to asi ne

  5. O tom, že se bude jmenovat Oreo a že si to Mondelez taky zaplatil, se psalo už ve třetím kvartále 2016.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).