Domů » Bleskovky » Pondělní zatmění slunce přinese Android O, Google omylem prozradil jeho jméno

Pondělní zatmění slunce přinese Android O, Google omylem prozradil jeho jméno

Příští pondělí 21. srpna nastane úplné zatmění slunce a Google se rozhodl, že tento termín využije k vypuštění očekávaného Androidu O. Vytvořil proto speciální webovou mini stránku, na které budete moci sledovat nejen stream ze zatmění slunce, ale i samotné představení nového zeleného robota.

Naštěstí spolu obě události nekolidují časově, zatímco zatmění slunce začne v 18:00 našeho času, jméno nové verze systému Android se dozvíme v 20:40. Zatím všechny indicie nasvědčují tomu, že se bude jmenovat Oreo, což ostatně naznačila i samotná oficiální upoutávka na síti Google+ nesoucí název souboru GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4. Google již tuto upoutávku smazal, čímž důvěryhodnost těchto spekulací ještě více přiživil.

Název Oreo by rozhodně dával smysl, ostatně obrys slunce při zatmění vytvoří na nebi kruh připomínající jak písmeno O, tak tvar zmíněné sušenky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments